Apie festivalį BANCHETTO MUSICALE

Senosios muzikos festivalis „Banchetto Musicale“ pradėtas rengti 1989 m. rudenį. Nuo tada jis vyksta kasmet, išskyrus 1991 m., kai Lietuva pergyveno ekonominę ir politinę blokadą ir 2009 m., kai Vilnius tapo Europos kultūros sostine, festivalio rengėjai klausytojus pakvietė į renginių ciklą „Baroko dialogai“, trukusį per visus metus.

Festivalis „Banchetto Musicale“ ilgą laiką vienintelis Lietuvoje pristatė autentišką senąją muziką. Labai svarbi jo švietėjiška misija – supažindinti Lietuvos publiką su dar negirdėtais kūriniais, o bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaliniu radiju, daugelį festivalio koncertų galėjo pamatyti ir išgirsti Lietuvos muzikos mėgėjai.

Be nuolatinių festivalio dalyvių senosios muzikos ir šokių ansamblių „Banchetto Musicale“, „Festa Cortese“, choro ir konsorto „Brevis“, festivalyje yra dalyvavę daug garsių užsienio atlikėjų. Tai Europos Sąjungos baroko orkestras, ansambliai „Le Concert Brise“, „Accordone“, „Aurora“, „Cafe Zimmermann“, „Cantus Cölln“, „Unicorn“, „Alia Musica“ , „Organum“, „Zefiro torna“ ir kt.

Viduramžių, renesanso ir baroko muzikai, šokiui ir teatrui skirtas festivalis rengia teatralizuotas programas ir net stato spektaklius. Paminėtini tokie renginiai: C. Monteverdi operos „Orfėjas“ koncertinis atlikimas, kuriame dalyvavo 13 šalių muzikai, o pagrindinį vaidmenį atliko garsus britų tenoras Nigelas Rogersas (1993), H. Purcello operos „Didonė ir Enėjas“ pastatymas buvusių Valdovų rūmų vietoje (1995) ir baletas pagal G. Ph. Telemanno siuitą „Vandens muzika“ (1999), abu režisuoti choreografės ir kostiumų dailininkės is Didžiosios Britanijos Jane Gingell; Euroradijo „Atradimų“ ciklo koncertai „Iš Braunsbergo vargonų tabulatūros“ (2004) ir „Marco Scacchi – mokinys ir mokytojas“ (2007), O. Vecchi madrigalinės komedijos „L‘Amfiparnaso“ (2007) ir C. Monteverdi madrigalinių operų „Tankredžio ir Klorindos dvikova“ ir „Nedėkingųjų šokis“ pastatymas Vilniaus teatre „Lėlė“.

Festivalis yra surengęs ir meistriškumo kursų, kuriuos vedė Eva Legene, Nigelas Rogersas, Ketilsas Haugzandas, Edoardo Bellotti, Aleksandras Puliajevas, Claudine Ansermet, Ulrike Heider ir Rafaelis Palacios.

Kontaktinis asmuo – Darius Stabinskas, darius@bmfestival.lt
Festivalio „Banchetto Musicale“ nuorodos:

www.bmfestival.lt

www.vilniusfestivals.lt/festivalis/banchetto-musicale