Apie festivalį KINO PAVASARIS

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktų, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą. Festivalis daugeliui žmonių asocijuojasi ne tik su kokybišku gero skonio kinu, bet ir su rimtomis diskusijomis, susitikimais su žinomais Lietuvos ir užsienio kino žmonėmis, įvairiausiais švietėjiškais projektais bei originaliais teminiais renginiais.

Partnerystė su Europos Sąjungos MEDIA programa bei narystė tarptautinių ART kino teatrų ir festivalių konfederacijoje (CICAE) yra puikus festivalio kokybiškumo, žinomumo ir profesionalumo įrodymas. Didelį ištikimų nepriklausomo kino gerbėjų ratą turintis festivalis bendradarbiauja su didžiausiais tarptautiniais kino festivaliais, užsienio kino kompanijomis, nepriklausomų filmų prodiuseriais, įvairių šalių ambasadomis.

2009 metais festivalis pirmą kartą pristatė konkursinę programą „Nauja Europa – nauji vardai” bei solidžią tarptautinę žiuri. „Geriausio filmo apdovanojimui” buvo pristatyti tik geriausi debiutiniai filmai iš Rytų ir Centrinės Europos. Ši konkursinė programa sulaukė didžiulio žiūrovų bei žiniasklaidos dėmesio ir tapo kasmetiniu festivalio akcentu.

Per pastarąjį dešimtmetį festivalio lankomumas augo: nuo 55 tūkst. iki 126 tūkst. (2019 metai). 2020 metais dėl pandemijos, kaip įprasta, kino teatruose negalėjęs įvykti jubiliejinis 25-asis „Kino pavasaris“ buvo perkeltas į žiūrovų namų kino ekranus. Kasmet festivalis per dvi savaites pristato apie 170 filmų. Gausi filmų programa žiūrovų patogumui suskirstyta į atskiras programas.

VTKF „Kino pavasaris“ tampa puikia proga ne tik susipažinti su gerais kino filmais, tačiau ir susitikti su pripažintais kino meistrais ar aktoriais. Festivalis didžiuojasi jį aplankiusiais svečiais: režisieriais Emir Kusturica, Mike Leigh, Leos Carax, Javor Gardev, Attila Galambos bei aktoriais Hana Schygulla, Ian Somerhalder, Dexter Fletcher, Ion Sapdaru, Teador Corban, Mircea Andreescu ir kitais.

„Kino pavasaris“ – socialiai atsakingas, šalia gausybės kino filmų ir konkursų kiekvienais metais festivalis žiūrovams pristato ir socialinius bei edukacinius projektus. Tai – nemokami seansai neįgaliesiems, speciali edukacinė programa moksleiviams („Kino knyga“), edukacinis projektas, skirtas studentams („Kino pavasaris tavo universitete“), socialiniai, pasaulio globalinio atšilimo problemoms analizuoti skirti projektai, parodos, seminarai filmų vertėjams bei jauniesiems kino kūrėjams.

Festivalio misija

  • Pagrindinis VTKF „Kino pavasaris“ tikslas – suteikti Lietuvos bei Baltijos šalių žiūrovams galimybę išvysti kuo daugiau pripažinto, diskusijų sukėlusio, žinomuose kino festivaliuose apdovanotų nepriklausomo kino filmų iš viso pasaulio;
  • Sukurti nepamirštamą kino šventės atmosferą Vilniaus mieste;
  • Ugdyti, šviesti ir lavinti jaunąjį žiūrovą.

Festivalio vizija

  • Tapti vienu iš reikšmingiausių tarptautinių kino festivalių Naujojoje Europoje;
  • Pristatyti geriausius Naujosios Europos debiutinius filmus konkursinėje programoje;
  • Žiūrovams pristatyti garsiausius kino pasaulio aktorius ir režisierius.

Kontaktinis asmuo – Algirdas Ramaška, algirdas@kinopavasaris.lt

Festivalio „Kino pavasaris“ nuoroda:

www.kinopavasaris.lt