Apie festivalį NAUJASIS BALTIJOS ŠOKIS

„Lietuvos šokio informacijos centro“ ir „Vilniaus festivalių“ rengiamas tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ – didžiausias šiuolaikinio šokio renginys Baltijos šalyse. Jau daugiau nei dvidešimtmetį rengiamas festivalis tapo neatsiejama Vilniaus kultūrinio gyvenimo dalimi ir kasmet Lietuvos visuomenei suteikia galimybę pažinti šalies ir pasaulines šokio tendencijas.

Festivalyje dalyvauja pačios įvairiausios Baltijos jūros regiono šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Šiaurės kraštų – trupės, pateikiančios žiūrovams naujausius savo kūrinius. Kasmet atvyksta ir keletas garsių trupių iš tolimesnių kraštų – Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Kanados, Italijos, Izraelio, Senegalo, Kazachstano, Šveicarijos, Italijos, Ispanijos, Belgijos. Per savo gyvavimo metus nuo 1997 m. „Naujasis Baltijos šokis” Vilniaus publikai ir sostinės svečiams pristatė daugiau kaip 200 trupių ir choreografų iš 30 šalių, tarp kurių tokie garsūs vardai kaip: „La La La Human Steps“ (Kanada), „Cullbergballet“ (Švedija), „Aterballetto” (Italija), „Kibbutz šiuolaikinio šokio trupė“ (Izraelis), „Random Dance Company“ (Jungtinė Karalystė), „Russell Maliphant Dance Company“ (Jungtinė Karalystė), „Ballet de Lorraine“ (Prancūzija), „Tero Saarinen Dance Company“ (Suomija). Be to, festivalyje pristatoma ir lietuvių trupių ir choreografų spektaklių ir kompozicijų.

Pagrindiniai festivalio tikslai – supažindinti Lietuvos žiūrovus su šiuolaikinio šokio procesu, vykstančiu mūsų šalyje ir užsienyje, parodyti jo raidos tendencijas, taip pat inspiruoti Lietuvos choreografus naujiems ieškojimams, daryti įtaką lietuvių šiuolaikinio šokio plėtrai ir įvairovei. Akivaizdus šio svarbaus darbo rezultatas – augantis lietuvių šokio trupių ir jų kuriamų spektaklių skaičius.

Kontaktinis asmuo – Gintarė Masteikaitė, gintare@dance.lt
Festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ nuorodos:

www.newbalticdance.lt

www.vilniusfestivals.lt/festivalis/naujasis-baltijos-sokis