Apie KRISTUPO VASAROS FESTIVALĮ

„Kristupo vasaros festivalis“ – tai didžiausias ir vienas įspūdingiausių vasaros muzikos festivalių Lietuvoje, trunkantis net du vasaros mėnesius (liepą-rugpjūtį). Jų metu klausytojams pristatoma per 30 originalių renginių, vykstančių skirtingose Vilniaus erdvėse ir Lietuvos regionuose.

Šis festivalis netelpa į jokius stilistinius rėmus, kadangi jo moto: visi žanrai geri, išskyrus nuobodžius. Taigi, greta klasikinės muzikos šedevrų čia skamba džiazas, world music, vyksta eksperimentiniai projektai, rengiami tradiciniai ciklai.

Gimęs iš europinės kultūrinės patirties (iki pat 1995 m. šalyje vyravo griežtas nusistatymas, jog sostinėje vasaros metu negali vykti joks kultūrinis gyvenimas, nors Vakarų Europos didmiesčių patirtis rodė visai ką kita), „Kristupo vasaros festivalis“ stengiasi ją išlaikyti nuo pat pirmųjų gyvavimo dienų, kviesdamas iškiliausius, tarptautinį pripažinimą pelniusius muzikus bei pristatydamas naujausias Europos muzikos tendencijas.

Natūraliai išaugęs į didelį tarptautinį renginį, kurio programa skiriama plačiai įvairios socialinės patirties ir amžiaus klausytojų auditorijai, festivalis nuolatos grynino savo struktūrą, kurios dabartiniu principu galima įvardinti „festivaliai festivalyje“. Tai – jau tradiciniais tapę fortepijono, gitaros, vargonų muzikos ciklai. Kiekvieną iš šių ciklų sudaro 5-10 koncertų, plačiai apžvelgiančių Europos vargonavimo, fortepijono, gitaros meno panoramą, o šalia jų išsirikiuoja premjeriniai stambių formų pastatymai, pasaulio muzikos, džiazo projektai, pasirodymai netradicinėse erdvėse (oro balione, garlaivyje, buvusiose dvarų arklidėse ir kt.).

Šie pavyzdžiai atkleidžia pagrindinę festivalio stiprybę, skiriančią jį nuo kitų muzikos festivalių – universalumą. Būtent dėl jo universalumo kiekvienas klausytojas gali atrasti koncertą sau, o Europos profesionalai nevaržyti savęs stilistiniais rėmais, leisti įgyvendinti sau pačias netikėčiausias savo idėjas, nerandančias atsako ir palaikymo griežtai savo kryptį pasirinkusiuose renginiuose. Neformali, palanki kūrybai aplinka, vasariška nuotaika, originalūs projektai – tai „Kristupo vasaros festivalio“ veidas.

Kontaktinis asmuo – Jurgita Murauskienė, jurgita@kristupofestivaliai.lt
„Kristupo vasaros festivalio“ nuorodos:

www.kristupofestivalis.lt

www.vilniusfestivals.lt/festivalis/kristupo-vasaros-festivalis