Anthony Braxton Saxophone Quartet (JAV) | Vladimiro Tarasovo trio WE STAND WITH UKRAINE (LT, UA)

Gegužės 29 d., sekmadienis

LNDT Naujoji salė, 19:00

Anthony Braxton Saxophone Quartet

Anthony Braxton– asax, ssax, sssax, composition

James Fei– asax, sssax

Chris Jonas– asax, tensax

André Vida– bassax 

21-ojo festivalio „Vilnius Mama Jazz“ uždarymą Lietuvos nacionaliniame dramos teatre gegužės 29 d. paskelbs griausmingas legendinio Anthony Braxtono saksofonų kvartetas.

Ikoniškasis kvarteto lyderis Anthony Braxtonas – pasaulinio pripažinimo sulaukęs saksofonininkas, kompozitorius ir eksperimentatorius, kilęs iš Čikagos, JAV. Kūrybinį kelią pradėjęs nuo pamatinių džiazo ritmikos ir faktūros elementų, netrukus Anthony Braxtonas išėjo už žanro ribų derindamas džiazą su įvairiausiomis eksperimentinėmis kompozicijos technikomis – nuo grafinių notacijų iki serializmo.

Įkvėptas tokių legendinių kūrėjų kaip John Coltrane, Paul Desmond, Eric Dolphy, Karlheinz Stockhausen bei senosios afroamerikiečių muzikos, Anthony Braxtonas savo talentu greitai atkreipė melomanų dėmesį, per daugiau nei penkiasdešimtmetį trunkantį aktyvų kūrybinį laikotarpį įrašė virš šimto albumų, grojo su tokiais džiazo meistrais kaip Ornette Coleman, Chick Corea, Cecil Taylor, Max Roach ir daugeliu kitų bei sukūrė savitą muzikos sistemą, kvieste kviečiančią švęsti kūrybiškumą.

„Vilnius Mama Jazz“ festivalyje kartu su Anthony Braxtonu pasirodys muzikos pasaulyje garsūs saksofono meistrai: James Fei – gimęs Taipėjuje, Taivane, šiuolaikinės klasikinės ir elektroninės muzikos kompozitorius ir atlikėjas, Chris Jonas – kompozitorius, dirigentas, prodiuseris ir menininkas visame pasaulyje dirbantis su garsiausiais muzikos ansambliais, dokumentiniais ir eksperimentiniais filmais, ir André Vida – vengrų kilmės amerikiečių saksofonininkas, avangardo muzikantas ir eksperimentinės muzikos kompozitorius, gyvenantis ir kuriantis Berlyne.

WE STAND WITH UKRAINE

Vladimir Tarasov, Volodymyr Solianyk, Mark Tokar

Vladimir Tarasov – dr, perc

Volodymyr Solianyk – p

Mark Tokar – b

Šių metų „Vilnius Mama Jazz“ festivalio baigiamajame koncerte turėsime galimybę pasimėgauti legendinio būgnininko Vladimiro Tarasovo ir jo bendražygių Volodymyro Solianyko bei Marko Tokar trio kūryba. Menininkai savo įspūdingo pasirodymo energiją skirs Ukrainos kovotojų už laisvę garbei ir pakvies klausytojus kartu išreikšti palaikymą.

Rusijos mieste Archangelske gimęs Vladimiras Tarasovas dar 1968-aisiais persikraustė į Lietuvą ir tapo viena ryškiausių šalies džiazo figūrų bei garsino Lietuvą gausiose gastrolėse po daugelį Europos ir JAV miestų.

Tarasovas dirbo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, taip pat su kitais simfoniniais, kameriniais ir džiazo orkestrais Lietuvoje, Europoje ir JAV, scena dalinosi su tokiais garsiais muzikantais ir menininkais kaip Andrew Cyrille), „The Rova Saxophone Quartet“, Anthony Braxtonas, Lauren Newton, Didier Petit ir kiti. Taip pat Vladimiras Tarasovas kūrė muziką orkestrams, kino filmams ir spektakliams, o jo individualiai ir su įvairių šalių menininkais sukurti vizualiųjų menų projektai pristatyti garsiausiuose kultūros ir meno centruose bei renginiuose – nuo Venecijos bienalės, Čikagos Šiuolaikinio meno muziejaus, Georges Pompidou centro Paryžiuje iki Tretjakovo galerijos Maskvoje, Ermitažo muziejaus Sankt Peterburge ar „Southbank“ menų centro Londone.

Gausybę įvertinimų pelnęs menininkas kartu su Viačeslavu Ganelinu ir Vladimiru Čekasinu 2017 m. apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija už Lietuvos džiazo mokyklos sukūrimą.

Scenoje kartu su Vladimiru Tarasovu pasirodys Ukrainos džiazo muzikantas, Reinholdo Gliero Kijevo muzikos akademijos profesorius, įvairaus žanro džiazo ansamblių meno vadovas, meistriškai naviguojantis pianino klavišais – Volodymyr Solianyk ir ukrainiečių kompozitorius bei bosininkas Mark Tokar, baigęs  klasikinę gitarą Lvovo S. Liudkevičiaus muzikos koledže Ukrainoje, o vėliau – kontrabosą K. Szymanowskio džiazo akademijoje Katovicuose (Lenkija). Mark Tokar yra grojęs daugelyje Europos bei JAV miestų kartu su tokiais garsiais menininkais kaip Ken Vandermark, Fred Frith, Dave Rempis ir kt., bei yra tarptautinių projektų „Mark Tokar’s Quintet“, „Avtokar“ ir kt. lyderis, groja grupėse „Undivided“, „Five Spot“,  „Four“,  „Varpaj“ ir  „Yatoku“.