DŪZGIANTIS PROSPEKTAS

Gedimino prospektas – nuo Katedros aikštės iki Lukiškių aikštės

Rugsėjo 6 d., penktadienis, nuo 12:00 iki 23:30

Rugsėjo 7 d., šeštadienis, nuo 10:00 iki 23:30

Rugsėjo 8 d., sekmadienis, nuo 10:00 iki 22:30

SOSTINĖS DIENOSE tradiciškai „dūzgia“ Gedimino prospektas – susitikimo vietos pakeisti negalima!

DŪZGIANTIS PROSPEKTAS – tai ne kaimiška mugė ar prekybinė turgavietė, o aktyvaus kultūrinio veiksmo ir įvairių kūrybinių sumanymų vieta, tai įvairiausių poreikių, norų ir fantazijų išsipildymo vieta, tai kaimynystės, bičiulystės ir svečių sutikimo vieta. Tai vilniečių raiškos būdas!
Šiemet DŪZGIANTIS PROSPEKTAS vėl nusidrieks per beveik visą Gedimino prospektą, o jo programa tematiškai suskirstyta į 4 veiksmo erdves:

1) Gedimino prospekte nuo Katedros a. iki V. Kudirkos a. – MENŲ IR MUZIKOS GATVĖ
Čia bus įrengtos vizualiųjų menų ekspozicijos, profesionalių dailininkų parodos, keramikų ir tapytojų darbai, įvairiausi meno dirbiniai ir, svarbiausia, – daugybė kultūros renginių ir koncertų:
trokštantiems jaukesnės ir intymesnės aplinkos, scenoje prie Nacionalinio dramos teatro pasirodys nedidelės grupės, bardai, aktoriai ir kiti įvairūs pavieniai atlikėjai, kalbantys iš širdies į širdį, o didžiojoje prospekto scenoje prie V. Kudirkos aikštės – norintiems galingos energijos ir smagios linksmybės – vyks įvairių stilių muzikos grupių ir garsių atlikėjų koncertai, gatvės teatrų spektakliai, nuotaikingi projektai.

2) Gedimino prospekte nuo Jogailos g. iki A. Jakšto g. – GARDŽIŲ LAUKTUVIŲ KELIAS
Šioje prospekto erdvėje kiekvienas galės paragauti ir įsigyti įvairiausių gardumynų – atėjusieji alkani išeis pilvus nešini!
Čia bus patiekta plati įvairovė specialiai atrinktų aukščiausios kokybės skanėstų: duonos, pieno, medaus, mėsos gaminių, sūrių, saldumynų ir daugybė kitų gardėsių.

3) Gedimino prospekte prie Lukiškių aikštės – ŽAIDIMŲ IR SVEIKATOS PARKAS VAIKAMS, TĖVAMS, VISIEMS
Šioje „Dūzgiančio prospekto“ zonoje – gausybė lauko ir stalo žaidimų, specialių atrakcijų vaikams ir jaunimui, sportinių renginių. Čia bus žaidžiami aikštės šachmatai, smiginis, vyks įvairūs sportiniai pasirodymai, veiks netradicinės medicinos, masažo ir kitokie sveikatingumo seansai. Ypač smagūs nuotykiai ruošiami vaikams – įlindus į gigantiškus plastikinius burbulus bus galima nesušlapus pasiplaukioti dideliame baseine tiesiog pačiame Gedimino prospekte, bus įrengti specialūs šokinėjimo ir nučiuožimo atrakcionai, tatamiai ir daugybė kitų nekasdienių pramogų. Prie Lukiškių aikštės įrengtoje dar vienoje scenoje koncertuos įvairių žanrų muzikos atlikėjai, džiazo, folk, roko grupės bei jaunieji talentai.

4) Gedimino prospekte nuo A. Jakšto g. iki Vasario 16-osios g. – KNYGŲ ALĖJA
Ypač pasiteisinusi „Dūzgiančio prospekto“ tradicija – knygų mugė, šiemet ji išsidėstys Gedimino prospekto atkarpoje prie ir aplink rašytojos Žemaitės paminklą. Šioje prospekto erdvėje plačią knygų įvairovę pristatys dauguma Vilniaus leidyklų, knygas čia pat su nuolaidomis ir autorių parašais galės įsigyti visi norintys. Vyks naujų knygų pristatymai, susitikimai su knygų autoriais ir leidėjais, čia koncertuos bardai ir įvairūs dainuojamosios poezijos atlikėjai. SOSTINĖS DIENŲ scenose Gedimino prospekte – antrą kartą vykstančio tarptautinio renginio Vilnius Music Week dalyvių pasirodymai. Į VMW atvyks svečiai iš Didžiosios Britanijos, Rusijos, Vokietijos, Latvijos, Estijos, Gruzijos, Ukrainos ir kitų šalių.

DŪZGIANTIS PROSPEKTAS – gyvas, spontaniškas, netikėtas muzikos, šokio, dailės, literatūros, poezijos, teatrinės improvizacijos, judesio ir žaidimų „katilas“ Gedimino prospekte.

MUZIKINIŲ SCENŲ PROGRAMA