DŪZGIANTIS PROSPEKTAS

Gedimino prospektas – nuo Katedros aikštės iki Lukiškių aikštės

Rugsėjo 2 d., penktadienis, nuo 12:00 iki 23:30 val.

Rugsėjo 3 d., šeštadienis, nuo 10:00 iki 23:30 val.

Rugsėjo 4 d., sekmadienis, nuo 10:00 iki 22:00 val.

DŪZGIANTIS PROSPEKTAS – tai aktyvaus kultūrinio veiksmo ir įvairių kūrybinių sumanymų, įvairiausių poreikių, norų ir fantazijų išsipildymo vieta, tai kaimynystės, bičiulystės ir svečių sutikimo vieta. Tai vilniečių raiškos būdas!

Šiemet DŪZGIANTIS PROSPEKTAS vėl nusidrieks per beveik visą Gedimino prospektą, o jo programa tematiškai suskirstyta į 4 veiksmo erdves:

1)     Gedimino prospekte nuo Katedros a. iki Vilniaus g.  MENŲ IR MUZIKOS GATVĖ

Čia bus įrengtos vizualiųjų menų ekspozicijos, įvairūs dailininkų, keramikų ir tapytojų darbai, meno dirbiniai ir, svarbiausia, – daugybė kultūros renginių ir koncertų: jaukesnė ir intymesnė aplinka tvyros scenoje prie Nacionalinio dramos teatro, čia pasirodys nedidelės grupės, džiazo muzikantai, aktoriai ir kiti įvairūs atlikėjai, kalbantys iš širdies į širdį. Didžiojoje prospekto scenoje prie V. Kudirkos aikštės – norintiems galingos energijos ir smagios linksmybės – vyks įvairių stilių muzikos grupių koncertai, įvairių profesionalių kolektyvų pasirodymai, spektakliai, nuotaikingi projektai.

2)     Gedimino prospekte nuo Jogailos g. iki A. Jakšto g. – GARDŽIŲ LAUKTUVIŲ KELIAS

Šioje prospekto erdvėje kiekvienas galės paragauti ir įsigyti įvairiausių gardumynų – atėjusieji alkani išeis pilvus nešini! Visokių gardėsių ras ir žaliavalgiai, ir mėsėdžiai. Medaus, vaistažolių arbatų, karvių ir ožkų sūrių, dešrų rinkių, strutienos, žvėrienos, šakočių ir šimtalapių, duonos sausučių, pagardų su braškėmis ir svogūnais bei 20 kg sveriantį duonos kepalą pamatysite tik čia!

3)     Gedimino prospekte nuo A. Jakšto g. iki Vasario 16-osios g. – KNYGŲ ALĖJA

Ypač pasiteisinusi „Dūzgiančio prospekto“ tradicija – knygų mugė, šiemet ji išsidėstys Gedimino prospekto atkarpoje prie ir aplink rašytojos Žemaitės paminklą. Šioje prospekto erdvėje plačią knygų įvairovę pristatys dauguma Vilniaus leidyklų, knygas čia pat su nuolaidomis ir autorių parašais galės įsigyti visi norintys.

4)     Gedimino prospekte prie Lukiškių aikštės – GURMANŲ ERDVĖ

Šiemet SOSTINĖS DIENOSE pirmą kartą rengiama gurmaniškų virtuvių erdvė, kurioje pačius įmantriausius, rafinuočiausius ir egzotiškiausius patiekalus pateiks įvairūs nedideli restoranėliai, kurie iki šiol kai kam atrodo kaip savotiški, nišiniai ir kolkas neatrasti „gourmet“ pasaulio svajotojai, tačiau kurie čia atsiskleis visu savo siūlomų patiekalų ir jų įvairovės gražumu. Inovacijas vertinantis jaunimas šioje erdvėje galės mėgautis ne tik virtuvės paslaptimis – čia bus įrengta ir speciali alternatyviosios elektroninės muzikos scena „Eksperimentai“, kurioje talentingiausi Lietuvos didžėjai surengs savo pasirodymus. Tai erdvė tikriems skonio ir garsų gurmanams!

Trijose SOSTINĖS DIENŲ „Dūzgiančio prospekto“ scenose vyks gausybė koncertų, spektaklių ir kitų pasirodymų, kuriose, dalyvaus grupės Antikvariniai Kašpirovskio dantys, KeyMono, Solo Ansamblis, švedų indie roko grupė Charlion, Saules kliošas, Baltasis Kiras, Kūjeliai, Subtilu-Z, Basi, Abudu, A’Broken Leg, Sisters on Wire, Sillycut, Arbata, Tie Geresni, Fume, Girių Dvasios, Keanu Blunt, Cherry On Top, Rich Space Pilot Club, Occult, Intakx, Mesijus & Munpauzn ir dar didelis būrys kitų nuostabių muzikos skleidėjų. 

DŪZGIANTIS PROSPEKTAS – gyvas, spontaniškas, netikėtas muzikos, šokio, dailės, literatūros, poezijos, teatrinės improvizacijos, judesio ir žaidimų „katilas“ Gedimino prospekte.