DŪZGIANTIS PROSPEKTAS

Gedimino prospektas nuo Katedros aikštės iki Lukiškių aikštės

Rugsėjo 1 d., penktadienis, nuo 12:00 iki 24:00 val.

Rugsėjo 2 d., šeštadienis, nuo 10:00 iki 24:00 val.

Rugsėjo 3 d., sekmadienis, nuo 10:00 iki 21:00 val.

SOSTINĖS DIENOSE tradiciškai „dūzgia“  Gedimino prospektas – susitikimo vietos pakeisti negalima! Tai ne kaimiška mugė ar prekybinė turgavietė, o aktyvaus kultūrinio veiksmo ir įvairių kūrybinių sumanymų vieta, tai įvairiausių poreikių, norų ir fantazijų išsipildymo vieta, tai kaimynystės, bičiulystės ir svečių sutikimo  vieta. Tai vilniečių raiškos būdas!

DŪZGIANČIAME  PROSPEKTE bus įrengtos 4 veiksmų erdvės:

1) MENŲ IR MUZIKOS GATVĖ – Gedimino prospekte nuo Katedros a. iki V. Kudirkos a.

Čia įrengtos vizualiųjų menų ekspozicijos, kur galima pamatyti įvairių dailininkų, keramikų, tapytojų, grafikų ir kitų menininkų darbus bei meno dirbinius. Taip pat šioje erdvėje – daugybė kultūros renginių bei koncertų: jaukesnė ir intymesnė aplinka tvyros šalia Nacionalinio dramos teatro įsikūrusioje scenoje „Kuždesiai“, kur vyks bardų pasirodymai, koncertuos nedidelės grupės, džiazo muzikantai, aktoriai ir kiti atlikėjai, kalbantys iš širdies į širdį. Norintiems galingos energijos ir linksmybių – didžiojoje prospekto scenoje „Veiksmai“, įrengtoje prie V. Kudirkos aikštės, vyks pačių laukiamiausių atlikėjų ir garsių muzikos grupių koncertai, įspūdingi pučiamųjų kolektyvų pasirodymai bei kiti nuotaikingi projektai.

2) DIZAINO SKVERAS – V. Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte nuo Jogailos iki A. Jakšto g.

Šiais metais SOSTINĖS DIENOS kviečia į gerokai ūgtelėjusį ir smarkiai išsiplėtusį DIZAINO SKVERĄ, kuris šiemet „okupuos“ ne tik V. Kudirkos aikštę, bet ir patį Gedimino prospektą nuo Jogailos iki A. Jakšto gatvės. Jame festivalio svečiai galės pasidžiaugti lietuviško dizaino perlais ir pamatyti naujausias dizainerių kolekcijas. V. Kudirkos aikštėje dizaineriai ir kūrėjai bus įsikūrę po vienu dideliu stogu, tad norint apžiūrėti ekspozicijas, viską bus galima rasti vienoje vietoje. Nemaža dalis kūrėjų įsikurs ir Gedimino prospekte, kur apžiūrėti jų ekspozicijas bus galima tiesiog pasivaikščiojant. Be to, čia bus įrengta jauki laisvalaikio zona, kuri kvies atsipūsti nuo prospekto šurmulio. DIZAINO SKVERAS suteiks puikią progą atnaujinti drabužinę lietuviško dizaino kūriniais ir pamatyti naujausias dizainerių kolekcijas. Susipažinsime su ryškiausių ir naujų, sparčiai populiarėjančių lietuvių drabužių dizainerių, aksesuarų kūrėjų, juvelyrų rankų darbo kūriniais ir naujausiomis jų kolekcijomis. DIZAINO SKVERE savo produkciją pristato ir eksponuoja patys kūrėjai, tad turėsite neeilinę galimybę su jais pabendrauti, sužinoti kiekvieno daikto atsiradimo istoriją ir gamybos proceso subtilybes. Čia galėsite ramiai pasivaikščioti, atsipūsti ir tuo pačiu atnaujinti garderobą, interjerą ar papuošalų skrynelę naujausiais lietuvių dizainerių darbais.

3) KNYGŲ ALĖJA – Gedimino prospekte nuo  A. Jakšto g. iki Vasario 16-osios g.

Ypač pasiteisinusi „Dūzgiančio prospekto“ tradicija – knygų mugė, šiemet ji išsidėstys Gedimino prospekto atkarpoje prie ir aplink rašytojos Žemaitės paminklą. Šioje prospekto erdvėje plačią knygų įvairovę pristatys dauguma Vilniaus leidyklų, knygas čia pat su nuolaidomis ir autorių parašais galės įsigyti visi norintys.

4) GARDŽIŲ LAUKTUVIŲ KELIAS – Gedimino prospekte prie Lukiškių aikštės, nuo Vasario 16-osios g. iki J. Tumo-Vaižganto g.

Šioje prospekto erdvėje kiekvienas galės paragauti ir įsigyti įvairiausių gardumynų – atėję alkani išeis pilvus nešini! Visokių gardėsių čia ras ir mėsos, žuvies gaminių mėgėjai, ir žaliavalgiai, ir smaližiai. Medaus, vaistažolių arbatų, karvių ir ožkų sūrių, dešrų rinkių, strutienos, žvėrienos, šakočių ir šimtalapių, duonos sausučių, pagardų su braškėmis ir svogūnais bei 20 kg sveriantį duonos kepalą pamatysite tik keliaudami „Gardžių lauktuvių keliu“.