Dūzgiantis prospektas

Gedimino pr. nuo Katedros a. iki Lukiškių a.

Rugpjūčio 30 d., penktadienis, nuo 12:00 iki 23:30 val.

Rugpjūčio 31 d., šeštadienis, nuo 10:00 iki 23:30 val.

Rugsėjo 1 d., sekmadienis, nuo 10:00 iki 20:00 val.

SOSTINĖS DIENOS tradiciškai „dūzgia“ Gedimino prospektas – susitikimo vietos pakeisti negalima! Tai ne kaimiška mugė ar prekybinė turgavietė, o aktyvaus kultūrinio veiksmo ir įvairių kūrybinių sumanymų vieta, tai įvairiausių poreikių, norų ir fantazijų išsipildymo vieta, tai kaimynystės, bičiulystės ir svečių sutikimo vieta. Tai vilniečių raiškos būdas!

DŪZGIANČIAME PROSPEKTE įrengtos 4 veiksmų erdvės:

A) MENŲ IR MUZIKOS GATVĖ

Gedimino prospekte nuo Katedros a. iki V. Kudirkos a.

Čia įrengtos vizualiųjų menų ekspozicijos, kur galima pamatyti įvairių dailininkų, keramikų, tapytojų, grafikų ir kitų menininkų darbus bei meno dirbinius. Taip pat šioje erdvėje – daugybė kultūros renginių bei koncertų: didžiojoje prospekto scenoje „Veiksmai“, įrengtoje prie V. Kudirkos aikštės, vyks pačių laukiamiausių atlikėjų ir garsių muzikos grupių koncertai, įspūdingi šokėjų, pučiamųjų ir kolektyvų pasirodymai bei kiti nuotaikingi projektai.

B) STILIAUS LOKACIJA

V. Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte nuo Jogailos g. iki A. Jakšto g.

Šiais metais SOSTINĖSE „Dizaino skverą“ keičia visiškai naujas projektas – „Stiliaus lokacija“, sukvietusi gausybę stiliaus elementų kuriančių menininkų, kūrėjų ir dizainerių, kurie savo darbus pristato patys. Čia lankytojai kviečiami susipažinti su Lietuvos ir užsienio kūrėjais bei pasmalsauti, kaip gimsta jų kūryba. V. Kudirkos aikštėje kūrėjai įsikurs bendruose didžiuliuose paviljonuose, kur po vienu stogu eksponuojamas gausus spektras kūrinių: juvelyrikos darbai, aksesuarai, interjero detalės, drabužiai, galanterija ir daugybė kitokių įdomybių. SOSTINĖS DIENŲ šurmulyje šis renginys – tarsi gaivaus oro gurkšnis, suteikiantis galimybę skirti sau laiko ir erdvės pasidomėti naujausiomis stiliaus ir kūrybos tendencijomis. Įdomiausia yra tai, kad kūryba čia pristatoma per patirtį ir pažinimą, tad kiekvienas apsilankęs gali sužinoti, kaip atrodo vieno ar kito daikto kūrybos procesas arba jo dalis.

C) KNYGŲ ALĖJA

Gedimino prospekte nuo A. Jakšto g. iki Vasario 16-osios g.

Ypač pasiteisinusi DŪZGIANČIO PROSPEKTO tradicija – knygų mugė, šiemet ji išsidėstys Gedimino prospekto atkarpoje prie ir aplink rašytojos Žemaitės paminklą. Šioje prospekto erdvėje plačią knygų įvairovę pristatys dauguma Vilniaus leidyklų, knygas čia bus galima įsigyti ir su nuolaidomis, ir su ne vieno autoriaus parašu, o kokios pačios skaitomiausios ir pačios naujausios knygos šiuo metu – sužinoti bus galima irgi tik čia, „Knygų alėjoje“.

D) GARDŽIŲ LAUKTUVIŲ KELIAS

Gedimino prospekte prie Lukiškių aikštės, nuo Vasario 16-osios g. iki J. Tumo-Vaižganto g.

Šioje prospekto erdvėje kiekvienas galės paragauti ir įsigyti įvairiausių gardumynų – atėję alkani išeis pilvus nešini! Visokių gardėsių čia ras ir mėsos, žuvies gaminių mėgėjai, ir žaliavalgiai, ir smaližiai. Medaus, vaistažolių arbatų, karvių ir ožkų sūrių, dešrų rinkių, strutienos, žvėrienos, šakočių ir šimtalapių, duonos sausučių, pagardų su braškėmis ir svogūnais bei milžinišką duonos kepalą pamatysite tik keliaudami „Gardžių lauktuvių keliu“.