DŪZGIANTIS PROSPEKTAS

Rugsėjo 4 d., penktadienis, nuo 12:00 iki 23:30 val.

Rugsėjo 5 d., šeštadienis, nuo 10:00 iki 23:30 val.

Rugsėjo 6 d., sekmadienis, nuo 10:00 iki 20:00 val.

Jau 15–ti metai Vilniaus miesto festivalyje SOSTINĖS DIENOS „dūzgia“ Gedimino prospektas – susitikimo vietos pakeisti negalima!

Tai ne kaimiška mugė ar prekybinė turgavietė, o aktyvaus kultūrinio  veiksmo ir įvairių kūrybinių sumanymų vieta, tai įvairiausių poreikių, norų ir  fantazijų išsipildymo vieta, tai kaimynystės, bičiulystės ir svečių sutikimo  vieta. Tai vilniečių raiškos būdas!

DŪZGIANČIAME PROSPEKTE atnaujinamos ir išdėstomos 4 veiksmų erdvės:

A) MENŲ IR MUZIKOS GATVĖ

Gedimino pr. nuo Katedros aikštės iki Kudirkos aikštės

Čia bus įrengtos vizualiųjų menų ekspozicijos, profesionalių dailininkų  parodos, keramikų ir tapytojų darbai, įvairiausi meno dirbiniai ir, svarbiausia, – daugybė kultūros renginių ir koncertų: didžiojoje prospekto scenoje  VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės – norintiems galingos energijos ir  smagios linksmybės – vyks laukiamiausių atlikėjų, įvairių stilių muzikos grupių koncertai, gatvės  teatro spektakliai, nuotaikingi šokio trupių pasirodymai ir kt.

B) STILIAUS LOKACIJA

V. Kudirkos aikštėje ir Gedimino pr. nuo Jogailos g. iki A. Jakšto g.

STILIAUS LOKACIJA jungia gausybę stiliaus elementus kuriančių menininkų, kūrėjų ir dizainerių, kurie savo darbus pristato patys, V. Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte, nuo Jakšto iki Jogailos gatvių. Čia lankytojai kviečiami susipažinti su Lietuvos ir užsienio kūrėjais bei pasmalsauti, kaip gimsta jų kūryba. Kūrėjai V. Kudirkos aikštėje įsikurs bendruose paviljonuose, kur po vienu stogu eksponuojamas gausus spektras kūrinių: juvelyrikos darbai, aksesuarai, interjero detalės, drabužiai, galanterija ir daugybė kitokių įdomybių. Įprastiniame Sostinės dienų šurmulyje, šis renginys – tarsi gaivaus oro gurkšnis, suteikiantis galimybę skirti sau laiko ir erdvės (!) pasidomėti naujausiomis kūrybos tendencijomis. Įdomiausia yra tai, kad kūryba čia pristatoma per patirtį ir pažinimą, tad kiekvienas apsilankęs gali sužinoti, kaip atrodo to daikto kūrybos procesas arba jo dalis.

C) GARDŽIŲ LAUKTUVIŲ KELIAS

Gedimino pr. nuo A. Jakšto g. iki Lukiškių aikštės

Šioje prospekto erdvėje kiekvienas galės paragauti ir įsigyti įvairiausių gardumynų – atėjusieji  alkani išeis pilvus  nešini! Visokių gardėsių ras ir žaliavalgiai, ir mėsos mėgėjai, ir smaližiai. Medaus, vaistažolių, arbatų, karvių ir ožkų sūrių, dešrų rinkių, strutienos, žvėrienos, šakočių ir šimtalapių, duonos sausučių, pagardų su braškėmis ir svogūnais bei kitų skanumynų pamatysite tik keliaudami „Gardžių lauktuvių keliu“.

D) AKTYVAUS LAISVALAIKIO ERDVĖ

Lukiškių aikštėje

Šioje erdvėje bus išsidėsčiusios sportą, sveiką gyvenseną, aktyvų laisvalaikį pristatančios veiklos, čia įsikurs ir Turizmo gatvė, kurioje savo veiklas pristatys daugelio Lietuvos miestų turizmo informacijos centrai. O Lukiškių aikštėje vyks didžiulis sportinis renginys – VILNIAUS SPORTO FESTIVALIS, kuriame visi galės susirasti sau patinkančias sportines ir aktyvaus laisvalaikio veiklas, žaidimus ir pan.