DŪZGIANTIS PROSPEKTAS

Rugsėjo 3 d., penktadienis, nuo 12:00 iki 23:30 val.

Rugsėjo 4 d., šeštadienis, nuo 10:00 iki 23:30 val.

Rugsėjo 5 d., sekmadienis, nuo 10:00 iki 20:00 val. 

Jau 16–ti metai Vilniaus miesto festivalyje SOSTINĖS DIENOS „dūzgia“ Gedimino prospektas – susitikimo vietos pakeisti negalima!

Tai ne kaimiška mugė ar prekybinė turgavietė, o aktyvaus kultūrinio veiksmo ir kūrybinių sumanymų vieta, tai įvairiausių poreikių, norų ir fantazijų išsipildymo vieta, tai kaimynystės, bičiulystės ir svečių sutikimo  vieta. Tai vilniečių raiškos būdas!

DŪZGIANČIAME PROSPEKTE atnaujinamos ir išdėstomos 4 veiksmų erdvės:

A) MENŲ IR MUZIKOS GATVĖ

Gedimino pr. nuo Katedros aikštės iki V. Kudirkos aikštės

Čia bus įrengtos vizualiųjų menų ekspozicijos, profesionalių dailininkų  parodos, keramikų ir tapytojų darbai, įvairiausi meno dirbiniai. Svarbiausia – daugybė kultūros renginių ir koncertų: LRT scenoje VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės – norintiems galingos energijos ir linksmybių – vyks labai laukiamų atlikėjų, įvairių stilių muzikos grupių koncertai, gatvės teatro spektakliai, nuotaikingi šokio trupių pasirodymai ir kt.

B) STILIAUS LOKACIJA

Kudirkos aikštėje ir Gedimino pr. nuo Jogailos g. A. iki Jakšto g.

Šiais metais SOSTINĖS DIENOS ir vėl pakvies į labai išsiplėtusią STILIAUS LOKACIJĄ, kuri „okupuos“ ne tik V. Kudirkos aikštę, bet ir patį Gedimino prospektą nuo Jogailos iki A. Jakšto gatvės. Čia festivalio svečiai galės pasidžiaugti lietuviško dizaino perlais ir pamatyti naujausias dizainerių kolekcijas. V. Kudirkos aikštėje dizaineriai ir kūrėjai bus įsikūrę po vienu dideliu stogu, tad norint apžiūrėti ekspozicijas, viską bus galima rasti vienoje vietoje.

C) GARDŽIŲ LAUKTUVIŲ KELIAS

Gedimino pr. nuo A. Jakšto g. iki Lukiškių aikštės

Šioje prospekto erdvėje kiekvienas galės paragauti ir įsigyti įvairiausių gardumynų – atėjusieji  alkani išeis pilvus  nešini! Visokių gardėsių ras ir žaliavalgiai, ir mėsos mėgėjai, ir smaližiai. Medaus, vaistažolių, arbatų, karvių ir ožkų sūrių, dešrų rinkių, strutienos, žvėrienos, šakočių ir šimtalapių, duonos sausučių, pagardų su braškėmis ir svogūnais bei kitų skanumynų pamatysite tik keliaudami „Gardžių lauktuvių keliu“.

D) AKTYVAUS LAISVALAIKIO ERDVĖ

Lukiškių aikštėje ir Baltojo tilto sporto aikštyne

Šioje erdvėje bus išsidėsčiusios sportą, sveiką gyvenseną, aktyvų laisvalaikį pristatančios veiklos. Turizmo gatvėje savo veiklas pristatys daugelio Lietuvos miestų turizmo informacijos centrai. Didžiulis sportinis renginys – VILNIAUS SPORTO FESTIVALIS – šiemet įsikurs Lukiškių aikštėje ir Baltojo tilto sporto aikštyne, kur šurmuliuos daugybė sporto aistruolių: nuo fechtavimo iki gatvės šokių, nuo gimnastikos iki krepšinio, nuo kovos menų iki alpinizmo, nuo badmintono iki futbolo, o kur dar grindų riedulys, žolės riedulys, vandensvydis, tenisas, lankinis ir daugybė kitų aktyvaus laisvalaikio pramogų!

SOSTINĖS DIENŲ dalyviams jau penktus metus iš eilės bus atverta Turizmo gatvė. Joje miesto svečiai ir vilniečiai galės susipažinti su galimybėmis atostogauti Lietuvoje: čia šeimininkaus nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje” ir turizmo informacijos centrai iš Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Marijampolės, Kėdainių, Druskininkų, Ignalinos ir kitų šalies miestų.
Šiemet „Keliauk Lietuvoje“ komanda, tęsdama vietinės turizmo kampanijos temą, šventės lankytojus kvies šūkiu „O pas mus ar buvai?“. Šeimų su vaikais „Keliauk Lietuvoje“ stende lauks indėniški edukaciniai užsiėmimai. Čia lankysis „Vinetu kaimo“ herojai, pažadantys nukelti „Indėnų būgnų ir dainų rato“ dalyvius į seniausių Šiaurės Amerikos gyventojų kasdienybę.
SOSTINĖS DIENOSE – pramogų ir idėjų kelionėms po Lietuvą banga: nuo edukacinių žaidimų iki indėniškų šokių!