DŪZGIANTIS PROSPEKTAS

 

Rugsėjo 1 d., penktadienis nuo 10:00 iki 23:30
Rugsėjo 2 d., šeštadienis nuo 10:00 iki 23:30
Rugsėjo 3 d., sekmadienis nuo 10:00 iki 20:00

 

Jau 18–ti metai Vilniaus miesto festivalyje SOSTINĖS DIENOS „dūzgia“ Gedimino prospektas – susitikimo vietos pakeisti negalima!

Tai ne kaimiška mugė ar prekybinė turgavietė, o aktyvaus kultūrinio veiksmo ir kūrybinių sumanymų vieta, kur išsipildo įvairiausi poreikiai, norai ir fantazijos, susitinka kaimynai, bičiuliai ir apsilanko miesto svečiai. Tai vilniečių raiškos būdas!

DŪZGIANČIAME PROSPEKTE atnaujinamos ir išdėstomos 4 veiksmų erdvės:

A) MENŲ IR MUZIKOS GATVĖ

Gedimino pr. nuo Katedros aikštės iki Kudirkos aikštės

Čia bus įrengtos vizualiųjų menų ekspozicijos, profesionalių dailininkų parodos, čia rasite ir keramikų bei tapytojų darbų, įvairiausių meno dirbinių. Ir svarbiausia – daugybė kultūros renginių ir koncertų: scenoje VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės – norintiems galingos energijos ir linksmybių – vyks garsių atlikėjų, įvairių stilių muzikos grupių koncertai, o scenoje KUŽDESIAI prie Nacionalinio dramos teatro – literatūriniai ir muzikos renginiai, knygų pristatymai, susitikimai su kūrėjais ir kt.

B) STILIAUS LOKACIJA

Kudirkos aikštėje ir Gedimino pr. nuo Jogailos g. iki Jakšto g.

Šiais metais SOSTINĖS DIENOS ir vėl pakvies į labai išsiplėtusią STILIAUS LOKACIJĄ, kuri „okupuos“ ne tik V. Kudirkos aikštę, bet ir patį Gedimino prospektą nuo Jogailos iki A. Jakšto gatvės. Čia festivalio svečiai galės pasidžiaugti lietuviško dizaino perlais ir pamatyti naujausias dizainerių kolekcijas. V. Kudirkos aikštėje dizaineriai ir kūrėjai bus įsikūrę po vienu dideliu stogu, tad norint apžiūrėti ekspozicijas, viską bus galima rasti vienoje vietoje.

C) GARDŽIŲ LAUKTUVIŲ KELIAS

Gedimino pr. nuo A. Jakšto g. iki Lukiškių aikštės

Šioje prospekto erdvėje kiekvienas galės paragauti ir įsigyti įvairiausių gardumynų – atėjusieji  alkani išeis pilvus nešini! Visokių gardėsių ras ir žaliavalgiai, ir mėsos mėgėjai, ir smaližiai. Medaus, vaistažolių, arbatų, karvių ir ožkų sūrių, dešrų rinkių, strutienos, žvėrienos, šakočių ir šimtalapių, duonos sausučių, pagardų su braškėmis ir svogūnais bei kitų skanumynų pamatysite tik keliaudami „Gardžių lauktuvių keliu“.

D) AKTYVAUS LAISVALAIKIO ERDVĖ

Lukiškių aikštėje ir Baltojo tilto sporto aikštyne

Šioje erdvėje bus išsidėsčiusios sportą, sveiką gyvenseną, aktyvų laisvalaikį pristatančios veiklos. Turizmo gatvėje savo veiklas pristatys daugelio Lietuvos miestų turizmo informacijos centrai. Didžiulis sportinis renginys – VILNIAUS SPORTO FESTIVALIS – šiemet įsikurs Lukiškių aikštėje ir Baltojo tilto sporto aikštyne, kur šurmuliuos daugybė sporto aistruolių: nuo fechtavimo iki gatvės šokių, nuo gimnastikos iki krepšinio, nuo kovos menų iki alpinizmo, nuo badmintono iki futbolo, o kur dar grindų riedulys, žolės riedulys, vandensvydis, tenisas ir daugybė kitų aktyvaus laisvalaikio pramogų!

SOSTINĖS DIENŲ dalyviams jau septintus metus iš eilės bus atverta Turizmo gatvė. Šventės lankytojus džiugins nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ ir turizmo informacijos centrų iniciatyva vienoje gatvėje pristatyti visą šalį. Dalis Gedimino prospekto atkarpos virs turizmo oaze, kurioje lauks tūkstančiai turizmo informacijos centrų idėjų, kaip susiplanuoti keliones po Lietuvą ir nepraleisti patraukliausių patirčių. Turizmo gatvėje jūsų lauks turizmo informacijos centrai iš Vilniaus, Šiaulių, Utenos, Alytaus, Trakų, Druskininkų, Lazdijų, Nidos ir kitų miestų.

Praeitą turistinį sezoną atrasti tai, kas sava, skatinusi „Keliauk Lietuvoje“, šiemet šventės dalyvius ragina keliauti pasitelkiant devizą „Sugrįžk ten, kur buvo gera“. Juk keliaujant po Lietuvą nebūtina visada ieškoti naujų vietų ar veiklų – kartais stipresnes emocijas dovanoja tai, kas yra artima, pažįstama, sava, jau patirta vaikystėje ar netolimoje praeityje. Pažvelgus į vietines keliones nostalgiškai galbūt galima susigrąžinti gražiausias akimirkas ar net paversti jas šeimos tradicija.