KITI RENGINIAI

OPEROS DIENA VALDOVŲ RŪMUOSE

Rugsėjo 2 d., šeštadienis, nuo 10:00 iki 19:30 val.

Švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus, jau penktą kartą miestiečius bei sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su Operos žanru!

Šią dieną muziejaus erdvės bei užsiėmimai bus skirti šiam sinkretiniam žanrui, taip prisimenant 1636 m. rugsėjo 4 d. Vilniuje pastatytą pirmąją operą. Muziejaus svečius tiek pačius mažiausius, tiek ir pačius vyriausius kvies įvairūs muzikiniai edukaciniai užsiėmimai, operų įrašų peržiūros bei paskaitos apie senosios Operos tradicijas ir muzikos kupiną Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės praeitį. Didžioji dalis Operos dienos renginių VALDOVŲ RŪMUOSE bus nemokami ir prasidės vos tik muziejus atvers duris lankytojams – nuo 10:00 val.

 

SAKRALINĖS MUZIKOS KONCERTAS

Markučių parkas (Literatūrinis A. Puškino muziejus)

Rugsėjo 3 d., sekmadienis, 12:30 val.

SOSTINĖS DIENŲ metu vyks pirmasis koncertas iš ciklo „Lietuvos religinių konfesijų ekumeninė draugystė: 700 metų stačiatikių metropolijos Lietuvoje jubiliejaus renginiai Vilniuje ir Lietuvos regionuose“. Stačiatikių bažnyčia ir arkivyskupija Lietuvoje 2017 metais mini 700 metų stačiatikių jubiliejų (LDK Didžiojo kunigaikščio Gedimino rūpesčiu 1317 m. įkurta Lietuvos stačiatikių metropolija). Šia proga parengta kultūrinė ir meninė programa plačiai nušviečia per šimtmečius susiformavusią daugiabriaunę religiją ir kultūrą, jos bendrystę su Lietuvos kultūra ir istorija. Šviečiamojo pobūdžio sakralinės muzikos koncertas skirtas plačiajai visuomenei. Koncerto atlikėjai: ekumeninis vokalinis ansamblis „Cantores Vilnenses“ (dirigentas Romualdas Gražinis), Stačiatikių Šv. Dvasios vienuolyno choras (vadovė ir dirigentė Tatjana Skovorodko), dalyvauja kunigas Vitalijus Mockus, aktorius ir režisierius Kiril Glušajev, violų da gamba duetas „Arcadia consort“: Robertas Bliškevičius ir Valerijus Jasiulevičius.

 

Norvegijos kariuomenės Šiaurės orkestras

Katedros aikštė

Rugsėjo 2 d., šeštadienis, nuo 12:00 val.

Rugsėjo 1-4 d. Lietuvoje lankysis Norvegijos kariuomenės Šiaurės orkestras. Orkestras atvyksta iš Norvegijos miesto Harstado, kuris yra šiaurėje, 240 km už Poliarinio rato. Tai seniausias ir vienas žinomiausių profesionalus karinis orkestras šiaurinėje Norvegijos dalyje, kurio istorija skaičiuojama nuo 1911 m. Orkestras, kurį sudaro 29 profesionalūs muzikantai, atlieka įvairaus žanro muziką nuo klasikos iki šiuolaikinės, popmuzikos ir roko.
Orkestras atvyksta aplankyti ir surengti keletą pasirodymų Jonavos rajone Rukloje nuo šių  metų pradžios dislokuoto daugianacionalinio Vokietijos vadovaujamo  NATO priešakinių pajėgų bataliono kariams,  tarp kurių yra ir Norvegijos kariai.

 

THE COLOR RUN / Spalvų bėgimas 2017

Vilniaus Vingio parkas

Rugsėjo 3 d., sekmadienis, nuo 12:00 iki 18:00 val.