KITI RENGINIAI

DRONŲ 100 LED ŠVIESŲ PASIRODYMAI

Rugsėjo 2, 3 d. 23:00 ir 00:50 (rezervinis laikas 4 d. 20:30)

Neries krantinė prie Baltojo tilto

 

Šių metų SOSTINĖS DIENŲ naktimis Vilniaus dangų nušvies 100 LED šviesų dronų. Renginys bus ypatingas, kadangi bendradarbiaudamos „DroneTeam“ ir „LightASky“ komandos kiekvieno vakaro metu rodys du, išskirtinai Vilniui sukurtus pasirodymus. „Dronų šou veiklą pradėjome lygiai prieš metus, tad SOSTINĖS DIENOS bus dviguba šventė, kurios metu norime sukurti nepamirštamą reginį miesto gyventojams ir svečiams. Du pasirodymai per vakarą yra nemažas iššūkis mūsų komandai ir pasaulinėje praktikoje tokie šou atliekami ypač retai“, – teigia Dr. Linas Gelažanskas, atsakingas už pasirodymo techninę dalį. „Dronų šviesų šou rinka yra ypatingai nauja, tad kiekvienas pasirodymas yra skirtingas ir kiekvieno metu komanda išmoksta labai daug“.

„LightASky“ vadovas Paulius Vaitiekūnas sako: „Esame šiauriausia dronų šou paslaugas teikianti įmonė pasaulyje, tad oro sąlygos itin smarkiai įtakoja dronų šou, bet visada tikimės geriausio. Šventinio savaitgalio metu Vilniui esame paruošę dvi ypatingas programas, kurias žiūrovai galės pamatyti kiekvieną vakarą. Bendradarbiaudami su aukščiausio lygio animacijų kūrėjais iš užsienio, šou metu žiūrovai išvys tiek Vilniui ir Lietuvai reikšmingas vizualizacijas, tiek ir dronų galimybes atskleidžiančius fragmentus“.

Dronų šou yra techniškai itin sunkiai įgyvendinamas pasirodymas, todėl gebančių pasiūlyti šią paslaugą nėra daug. Be to, rinkoje nelengva gauti tinkamų dronų ir patikimų partnerių. „Tačiau mums pavyko rasti partnerius, kurie gamina LED dronus Europoje. Naudojami dronai yra lengviausi LED dronai pasaulyje, kurie sveria apie 260 g (nors rinkos vidurkis yra apie 800 g) – dėl to galime užtikrinti dar didesnį pasirodymo saugumą“, – tvirtina Dr. Linas Gelažanskas. „Esame šios paslaugos pradininkai Baltijos šalyse ir džiaugiamės galėdami prisidėti prie „žaliojo kurso“, kadangi dronų šou pasirodymai yra ypatingai draugiški aplinkai“.