KITI RENGINIAI

Trumpametražių filmų festivalis AUKSINĖS NAKTYS / LES NUITS EN OR

Bernardinų sode prie pagrindinio fontano (lyjant – Prancūzų institutas)

Rugsėjo 1 d., penktadienis, 20:00 – 23:00 val.

Rugsėjo 2 d., šeštadienis, 20:00 – 23:00 val.

Rugsėjo 3 d., sekmadienis, 19:00 – 22:00 val.

Visame pasaulyje daugiau nei 30 kino akademijų kasmet apdovanoja nacionalinius trumpametražius filmus.

Pagrindinis festivalio iniciatorius Académie des César norėjo paskatinti šių filmų kūrimą Prancūzijoje ir tarptautiniu mastu, vykdydama unikalią programą, į kurią įtrauktas 31 trumpametražis filmas iš skirtingų pasaulio kampelių, laimėjęs savo šalies kino akademijos „César“ apdovanojimų atitikmenį („Oskarą“, „Goya“, „Bafta“, „David di Donatello“, „Magritte“, „Sidabrinę gervę“…), keliauja per pasaulį.

Šiais metais „Auksinės naktys“ pirmą kartą atkeliauja į Lietuvą ir kviečia jus į kelionę po pasaulio kultūrų įvairovę. Visą programą rengia kelios tarptautinės akademijos, o filmai rodomi didžiuosiuose pasaulio miestuose: Atėnuose, Bukarešte, Lisabonoje, Liuksemburge, Madride, Meksikoje, Romoje, Vienoje ir kt.

Lietuvoje festivalį įgyvendina nacionaliniai kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“. Į festivalio programą įtrauktas ir režisieriaus Sauliaus Baradinsko filmas „TECHNO, MAMA“.

Filmų žanrai: animaciniai, dokumentiniai, vaidybiniai. 

 

Ukmergės rajono savivaldybės paroda „Dovana Vilniui“

Ant Fluxus tilto konstrukcijų

Parodos atidarymas – rugsėjo 1 d. 18.30 val.

Ukmergės 690-metis paskatino moksleivių iniciatyvą pasveikinti Vilnių su 700 metų jubiliejumi. Šios iniciatyvos idėja – padovanoti miestui 24 vėliavas, sukurtas pagal Ukmergės Meno mokyklos mokinių piešinių motyvus. Patys mažiausi kūrėjai vaizdavo Vilnių kaip Verbų sostinę, pilną paslaptingų ženklų ir istorijų apie juos; vyresni mokiniai ieškojo gilesnių minčių apie paveldėtas pilis; kitiems miestas – tai vieta, kur slepiasi menas, mokslas ir technologijos, dailės ir dailininkų miestas. Jauniesiems menininkams svarbūs pasirodė širdies ryšiai, visada ir viską matančios akys.

 

Pažintinis orientacinis žaidimas „Susitikime Vilniuje prieš 200 metų“

Ekspozicinė erdvė „Paviljonas: Vilnius prieš 200 metų“, šalia Karaliaus Mindaugo paminklo

Rugsėjo 2 d., 14 val. (žaidimo trukmė – 1,5 val.)

Laukia ypatinga, neatrastų istorijų kupina kelionė laiku į Vilnių prieš 200 metų. Joje naujai ir iš labai arti pamatysime XIX a. vilniečius ir miestą! Startas – šalia Karaliaus Mindaugo paminklo įsikūrusiame paviljone „Vilnius prieš 200 metų“. Prieš leisdamiesi į kelionę, pasiklausysime muziejaus edukatorių pasakojimo apie XIX a. Vilnių, patyrinėsime anų laikų miesto maketą ir išsiaiškinsime žaidimo taisykles. Tada susiskirstysime į komandas, burtų keliu išsitrauksime individualų kiekvienos komandos maršrutą Vilniaus senamiestyje ir leisimės į įspūdingą kelionę su įtraukiančiomis užduotimis.

Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/e/968hQq7eBx