KNYGŲ AIKŠTĖ

Rugsėjo 4 d., penktadienis, nuo 11:00 iki 21:00 val.

Rugsėjo 5 d., šeštadienis, nuo 10:00 iki 21:00 val.

Rugsėjo 6 d., sekmadienis, nuo 10:00 iki 19:00 val.

Rugsėjo 4–6 dienomis Vilniuje vyksiančiame festivalyje „Sostinės dienos 2020“ šiemet pirmą kartą skaitytojus kvies jungtinis Lietuvos leidėjų asociacijos leidyklų  paviljonas „Knygų aikštė“. Čia bus galima ne tik įsigyti naujausių knygų, tačiau ir susitikti su autoriais bei gauti jų autografus, paplepėti su jais Autografų kavinėje, dalyvauti literatūriniuose renginiuose įvairiam skoniui. Su šūkiu Susitinkam prie bokšto! kviesime drauge praleisti 3 dienas, kurių metu skaitytojų lauks pasiilgti autoriai, naujos knygos, autografai, kūrybinės dirbtuvės.

Įsikūrusi pačioje Vilniaus širdyje, Katedros aikštėje, tarp parko ir Katedros varpinės, Knygų aikštė 3 dienoms taps literatūrinių susitikimų vieta, jaukia erdve po liepomis, klausantis naujausių kūrinių ištraukų ar įsitraukus į knygos meno paslaptis. Karantino metu atšaukti susitikimai paliko tuščią erdvę ir skaitytojų, literatūrinių renginių lankytojų, ir autorių širdyse. Ieškodami būdų, kaip grąžinti šiuos susitikimus, LLA nariai leidėjai sugalvojo šiemet į Sostinės dienas kviesti skaitytojus kartu: kad vienoje vietoje skaitytojai atrastų mėgstamiausias savo leidyklas ir jų knygas bei rašytojus.

Penktadienį – sekmadienį pirmąją dienos dalį vaikų lauks jau pamėgti jų rašytojai: Selemonas Paltanavičius, Violeta Palčinskaitė, Tomas Dirgėla, vyks smagios ir kūrybiškos knygos „Atgal į Vilnių“ autoriaus Povilo Jankūno komiksų piešimo dirbtuvės, Marmių kūrybinės dirbtuvėlės, jėgas išbandyti kvies protų mūšiai „Ar pažįsti Lietuvą ir jos istoriją?“, o Hario Poterio gerbėjų lauks knygų ištraukų skaitymai. Smalsuolius prie scenos surinks knygos apie filosofiją pristatymas. Ypatinga naujiena – Nobelio premijos laureatės, rašytojos, Olgos Tokarzcuk ir dailininkės Joannos Concejo knygos vaikams „Pamesta siela“ pristatymas.

Nuo pietų iki vėlaus vakaro skaitytojus susitikti kvies rašytojai Antanas A. Jonynas, Saulius Šaltenis, Jurga Tumasonytė, Rimantas Kmita, Rugilė Audenienė, Gina Viliūnė. Šeštadienio vakare lauks ne tik „Bardų knygos“  pristatymas, bet ir koncertas, kuriame dalyvaus Alina Orlova, Domantas Razauskas, Gediminas Storpirštis. Kelionių knygos, poezija, istorija, minčių labirintai – įvairiausios temos bus aptartos knygų pristatymuose, nes rengdami programą galvojome apie skirtingų pomėgių skaitytojus.

Lolita Varanavičienė, leidyklos „Tyto alba“ vadovė: „Sostinės dienų Knygų aikštės programą drįsčiau pavadinti mažąja Knygų muge. O tai reiškia, kad į susitikimus su tikrai įdomiais autoriais kviečiame knygų mylėtojus ir iš kitų miestų.“

 

PROGRAMA

09.04 | Penktadienis

11:00 Knygos „Jei sliekas būtų paukštis“ pristatymas. Dalyvauja autorius Selemonas Paltanavičius. (Terra Publica)

11:30 Susitikimas su Danguolės Kandrotienės knygų serijos „Pasaiba“ herojumi. (Terra Publica)

12:00 „Skruzdėliuko Nežiniuko“ knygų pristatymas. Dalyvauja autorė Rasa Dmuchovskienė. (Jūsų Flintas)

12:30 Protų mūšis „Ar pažįsti Lietuvą ir jos istoriją?“. Moderuoja Augustė Marija Gittins. (Alma littera)

13:30 Knygos – miesto gido vaikams „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja“ pristatymas ir orientacinis žaidimas su prizais. Pristato Rūta Norkūnė. (Alma littera)

14:30 Olgos Tokarzcuk, Joannos Concejo knygos „Pamesta siela“ pristatymas. Dalyvauja Birutė Jonuškaitė ir Nijolė Kuolienė. (Odilė)

15:00 Knygos „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas” pristatymas. Dalyvauja Vytautas Kandrotas ir Rūta Baškytė. (Terra Publica)

15:30 Knygos „Retorika. Retoterapija“ pristatymas. Dalyvauja autorius Donaldas Duškinas. (Vaga)

16:00 Daivos Vaitkevičienės monografijos „Žydinti taurė: Baltų gėrimai ir apeigos“ pristatymas. Dalyvauja autorė ir Gytis Vaškelis. (Literatūros ir tautosakos institutas)

16:30 Susitikimas su romano „Vojaĝo“ autore Rugile Audeniene. Moderuoja Dalia Cidzikaitė. (Aukso žuvys)

17:00 Susitikimas su rašytoju Liutauru Degėsiu. (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla)

17:30 Knyga, kuri nėra „Pietinia kronikas“. Naujo Rimanto Kmitos romano pristatymas. Moderuoja Jurgita Ludavičienė. (Tyto alba)

18:00 Diskusija: „Išlikti žmogumi radikalių istorijos išbandymų akivaizdoje: Witoldo Pileckio ir Hitlerio maisto ragautojų gyvenimus prisimenant“. Dalyvauja Aurimas Švedas ir Justinas Žilinskas. (Alma littera)

 

09.05 | Šeštadienis

11:00 Violetos Palčinskaitės eilėraščių knygos „Ką padarė šokių salė“ ir kt. pristatymas. Moderuoja Lolita Varanavičienė. (Tyto alba)

11:30 Knygos „Lietuvos gyvūnai“ pristatymas ir dirbtuvėlės. Dalyvauja autorius Selemonas Paltanavičius. (Alma littera)

12:30 Susitikimas su Lietuvos vaikų literatūros žvaigžde Tomu Dirgėla. Moderuoja Adas Bareikis. (Tyto alba)

13:00 Komiksų dirbtuvės su knygos „Atgal į Vilnių!“ autoriais Justinu Žilinsku ir Povilu Vincentu Jankūnu. (Aukso žuvys)

14:00 Knygos „Pakalbinti stebuklai. Lietuvos gamtos ir lietuvių įdomybės“ pristatymas. Dalyvauja autorius Selemonas Paltanavičius. (Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras)

14:30 Susitikimas su rašytoja Jurga Tumasonyte. Moderuoja Jūratė Čerškutė. (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla)

15:00 Knygos „Minčių žvėrynas“ pristatymas. Dalyvauja autorė Eva Tombak. (Vaga)

15:30 „Mamahuhu“ ir „Mama Afrika“ autorė Eglė Aukštakalnytė-Hansen sugrįžta! Moderuoja Lolita Varanavičienė. (Tyto alba)

16:00 Susitikimas su Goda Palekaite ir jos knygos  „Schizmatikai“ pristatymas. Moderuoja Austėja Kuskienė. (LAPAS)

16:30 Pokalbis: „Kuo gyvena klasikas Saulius Šaltenis?“. Kalbina Lolita Varanavičienė. (Tyto alba)

17:00 Susitikimas su Rasa Antanavičiūte ir jos knygos „Menas ir politika Vilniaus viešosiose erdvėse“ pristatymas. Moderuoja Austėja Kuskienė. (LAPAS)

17:30 Antano A. Jonyno „Naujieji sonetai“ – klasiko sugrįžimas. Moderuoja Lolita Varanavičienė. (Tyto alba)

 

09.06 | Sekmadienis

11:00 „Marmiai ir džiaugsmo fabrikėlis“ autorių Indrės Pavilonytės ir Martyno Pavilonio dirbtuvėlės. (Alma littera)

12:00 Rašytojos ir iliustratorės Aušros Kiudulaitės kūrybinės dirbtuvės mažiesiems pagal knygą „Maksas ir 92 musės“. (Tikra knyga)

12:45 Kūrybinės dirbtuvės su knygos „Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis“ autore Giedre Rakauskiene ir „Tikros knygos“ kūrybos vadove Daiva Rudyte. (Tikra knyga)

13:30 Knygos apie Joną Valančiūną vaikams ir jaunimui pristatymas „Su kamuoliu paskui svajonę“. Dalyvauja autorius Linas Kunigėlis. (Alma littera)

14:30 Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas sveikina Vilnių. (Alma littera)

15:00 Gediminas Kulikauskas apie „Lietuvio kodą“ ir tankus. Moderuoja Jurgita Ludavičienė. (Tyto alba)

15:30 Knygos „Graikija. Alyvmedis, vynmedis ir laivas“ pristatymas. Dalyvauja autoriai Rimvydas ir Anželika Laužikai. (Terra Publica)

16:00 Vilniaus istorija kaip neišsenkantis įkvėpimo šaltinis. Susitikimas su Gina Viliūne. Moderuoja Lolita Varanavičienė. (Tyto alba)

16:30 Susitikimas su Karolina Jakaite ir jos knygos „Šaltojo karo kapsulė: lietuvių dizainas Londone 1968“ pristatymas. Moderuoja Austėja Kuskienė. (LAPAS)

17:00 Serijos „Gyvoji poezija“ naujausių knygų (Kornelijus Platelis, Paulius Širvys, Henrikas Nagys, Kęstutis Navakas) pristatymas. Dalyvauja sudarytojai Virginija Cibarauskė, Manfredas Žvirgždas, Gytis Vaškelis. (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas)

17:30 Pokalbis apie italų rašytoją Eleną Ferrante ir jos kūrybą. Dalyvauja Ieva Frigerio ir Jūratė Čerškutė. (Alma littera)