Performansas DEGANČIOS TVOROS

Konstantino Sirvydo skveras

Vilniaus lenkų teatras festivalyje „Sostinės dienos 2019“ pristatys naują performansą „Degančios tvoros“. Kubas, kuriame 4 moterys parodo intymų momentą iš savo gyvenimo, o žiūrovai stebi sienoje pro skylutes, kurios yra išdėstytos įvairiuose lygiuose. Kubas simbolizuoja daugiabutį, o jo vidus primena kambarį, kuriame vyksta šokio, sceninio veiksmo pasirodymas. Šokio performansas paremtas kontaktine improvizacija ir intuityvaus šokio metodais, improvizacija.

Žiūrovas stebėdamas tarsi šnipinėja spektaklį iš jam nepatogios pozicijos, pritūpdamas, atsistojęs, atsisėdęs ar užsilipęs ant kėdės, nes tik akies kraštu gali pamatyti tai, kas vyksta ,,daugiabučio kambaryje’’.

Vilnius – kosmopolitinis ir tuo pačiu provincialus miestas, kuriame miesto gyventojai stebi vieni kitų gyvenimus. Kartais priverstinai, o kartais tiesiog iš smalsumo. Performansas vaizduoja žmonių gretimumą ir tarpusavio elgesį. Vienatvė yra iliuzija, bendro socialinio organizmo dalis. Instaliacija, kuri yra kubo formos, rodo, kad žmogus nėra vieniša būtybė ir visada yra šnipinėjama kitų. Kur asmeninė erdvė yra labai sąlyginė ir privati nuosavybė labai simboliška. Veiksmas instaliacijoje susideda iš kelių skirtingų ciklų, kurių metu aktoriai ir šokėjai atlieka performansą socialinės buities tema.