Tau, Vilniau!

Katedros aikštė

„Už miestą tau ir man“. Toks šūkis šiemet suvienys kasmetinės šventės, kuri tradiciškai yra tapusi skirtumus dėl negalios ištrinančiu renginiu, dalyvius. Mes esame už visiems patogų, kuriantį miestą ir kviečiame jame veikti kartu.

Jau tapo gražia tradicija kiekvienų metų rudenį, „Sostinės dienų“ metu, Katedros aikštėje organizuoti šventę „Tau, Vilniau!“. Ji tapo Vilniaus miesto kultūros renginiu, kuris prisideda prie neįgaliųjų ir negalios neturinčių žmonių suartėjimo. Šį renginį nuo 2003 metų organizuoja Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“, jį globoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, o remia Krašto apsaugos ministerija. Renginys iš dalies finansuojamas Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos kultūros tarybos, rėmėjų lėšomis.

Šiais metais šventė „Tau, Vilniau!“, kuri bus organizuojama 15-tą kartą, taps nacionaliniu socialinės įtraukties renginiu, kurio moto – „Už miestą tau ir man“. Į šį didžiulį susibūrimą suvažiuos iki 2000 dalyvių iš visos Lietuvos. Tai – neįgaliųjų nevyriausybinių organizacijų meno mėgėjai ir jų bendraminčiai. Į šventę įsilies ir nemažas būrys savanorių: kariai, moksleiviai, studentai ir kt.

Šiemet pasiūlysime naujų veiklų, idėjų. Renginys prasidės iškilminga dalyvių eisena, kurią nuo Rotušės aikštės ves Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras (vadovas – kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas). Katedros aikštėje ir ir jos prieigose koncertuos įvairių žanrų žmonių su negalia meno mėgėjų kolektyvai, o taip pat Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras, grupė „Biplan“, dainininkai Jurgis Brūzga, Evelina Sašenko, Vaida Genytė, kiti atlikėjai.

Vilniečiai ir miesto svečiai ne tik turės galimybę įsigyti suvenyrų, meninių dirbinių, pasiklausyti nuotaikingų pasirodymų, šauniai pasilinksminti, bet ir dalyvauti sportinėse, edukacinėse, kitose veiklose, kurias organizuos: Lietuvos paralimpinis komitetas, VšĮ „Artoteka“, Išsėtinės sklerozės draugija „Feniksai“, VšĮ „Sveikas miestas“, VšĮ „Neįgaliųjų Naujasis teatras“ ir kt.

ŠVENTĖS „TAU, VILNIAU!“ PROGRAMA

10:15 – 11:00 val.

Šventinė dalyvių eisena nuo Rotušės aikštės į Katedros aikštę

11:00 – 12:00 val.

Iškilmingas šventės atidarymas didžiojoje scenoje (I dalis). Dalyvauja: neįgaliųjų nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras, kiti atlikėjai (su vertimu į gestų kalbą)

12:15 – 12:30 val.

Iškilmingas šventės atidarymas didžiojoje scenoje (II dalis). Dalyvauja: Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro kolektyvas „Skambanti tyla“, Liaudiškų šokių grupė „Šimtažiedis“ (su vertimu į gestų kalbą)

12:30 – 13:45 val.

Šv. Mišios Arkikatedroje Bazilikoje (su vertimu į gestų kalbą)

12:30 – 16:00 val.

Meno mėgėjų dūzgės Pilių skvero scenoje (su vertimu į gestų kalbą)

11:00 – 16:00 val.

Nevyriausybinių organizacijų mugė, kūrybinės dirbtuvės

12:30 – 16:00 val.

Edukacinės, sportinės veiklos, aktyvaus laisvalaikio pramogos mažiems ir dideliems

13:45 – 16:00 val.

Koncertas „Už miestą tau ir man“ didžiojoje scenoje. Dalyvauja įvairių žanrų meno mėgėjai, kiti atlikėjai (su vertimu į gestų kalbą)

16:15 – 17:00 val.

Iškilmingas šventės uždarymas. Dalyvauja grupė „Biplan“ (su vertimu į gestų kalbą)