TAU, VILNIAU!

Katedros aikštė

Rugsėjo 4 d., sekmadienis, 11.00 – 16.00 val.

Jau tapo gražia tradicija kiekvienų metų rudenį per Sostinės dienas organizuoti respublikinę neįgaliųjų bendruomenės mugę-koncertą-šventę „Tau, Vilniau!“. Nuo 2003 m. šį renginį organizuoja Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ (toliau – LSKD „Guboja“), o nuo 2013 m. jį kasmet globoja Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Šiemet iš šios šventės išaugo po regionus keliaujančios neįgaliųjų bendruomenės mugės-koncertai „Būkime kartu!“, kurios vyko Marijampolėje, Ukmergėje ir Telšiuose.

Šventė „Tau, Vilniau!“ – tai galimybė neįgaliems žmonėms parodyti visuomenei savo kūrybinius ir darbinius pasiekimus bei neišsenkančią dvasios stiprybę. Planuojama, kad šiame renginyje dalyvaus apie 1500 neįgaliųjų kūrėjų iš daugiau kaip 100 organizacijų. Viso renginio metu jiems talkins Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai, Vilniaus miesto moksleiviai. Katedros aikštėje koncertuos ne tik geriausi neįgaliųjų meno saviveiklos kolektyvai, bet ir Lietuvos kariuomenės garbės sargybos orkestras (meno vadovas Egidijus Ališauskas), Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis), diksilendas „Sweetband“  (vadovas Karolis Pratkus). Mugėje darbus eksponuos ir pardavinės neįgalieji liaudies amatų meistrai, namudininkai iš įvairių Lietuvos vietų.
Vilniečiai bei miesto svečiai turės galimybę apžiūrėti ir įsigyti suvenyrų, meninių dirbinių, pasiklausyti nuotaikingų kaimo kapelų pasirodymų, šauniai pasilinksminti.

Kviečiame visus dalyvauti ir pasisemti iš mūsų energijos, gyvenimo džiaugsmo!