Tau, Vilniau!

Katedros aikštė

Rugsėjo 2 d. sekmadienis, nuo 11:00 iki 15:30 val.

„Už miestą tau ir man“. Toks naujas šūkis šiemet suvienys kasmetinės šventės, kuri tradiciškai yra tapusi skirtumus dėl negalios ištrinančiu renginiu, dalyvius. Mes esame už visiems patogų, kuriantį miestą ir kviečiame jame veikti kartu.

Jau tapo gražia tradicija kiekvienų metų rudenį, „Sostinės dienų“ metu, Katedros aikštėje organizuoti šventę „Tau, Vilniau!“. Ji tapo Vilniaus miesto kultūros renginiu, kuris prisideda prie neįgaliųjų ir negalios neturinčių žmonių suartėjimo. Šį renginį nuo 2003 metų organizuoja Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“. Šventę globoti sutiko Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, o šio renginio ambasadoriumi tapo ilgametis draugijos „Guboja“ bendražygis, dainininkas Jurgis Brūzga. Renginys iš dalies finansuojamas Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės, rėmėjų lėšomis.

Šiais metais šventė „Tau, Vilniau!“ taps socialinės įtraukties renginiu, kurio moto – „Už miestą tau ir man“. Į šį didžiulį susibūrimą suvažiuos apie 2000 dalyvių iš visos Lietuvos. Tai – neįgaliųjų skėtinių asociacijų meno mėgėjai, NVO vaikams konfederacijos ir Daugiavaikių šeimų asociacijos „MES“ nariai. Į šventę įsilies ir nemažas būrys savanorių: Pasieniečių mokyklos kursantai, Vilniaus krašto skautai, ARMY DAY komanda, moksleiviai, studentai ir kt.

Šiemet pasiūlysime naujų veiklų, idėjų. Renginys prasidės iškilminga dalyvių eisena nuo Rotušės aikštės. Katedros aikštėje koncertuos įvairių žanrų meno saviveiklos kolektyvai, popdainavimo studijos „HEY!“ jaunimas, valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, choras ARTyn, dainininkai Vaidas Baumila, Ramūnas ir Aušra Difartai, Jurgis Brūzga, kiti atlikėjai. Bernardinų sode vyks meno kolektyvų duzgės.

Vilniečiai ir miesto svečiai ne tik turės galimybę apžiūrėti ir įsigyti suvenyrų, meninių dirbinių, pasiklausyti nuotaikingų pasirodymų, šauniai pasilinksminti, bet ir dalyvauti sportinėse, edukacinėse, kitose veiklose, kurias organizuos renginio bendraminčiai: VšĮ „Sveikas miestas“, VšĮ „Artoteka“, VšĮ „Neįgaliųjų Naujasis teatras“, Kristinos Piekautaitės šokių studija, teatras „Avilys“ ir kt.