Akcija stabdoma – laukiama kitą trečiadienį padedamo taško

2020-05-21

Praėjusią savaitę Lietuvos klasikinio ir šiuolaikinio scenos meno oragnizacijos, kūrėjai, atlikėjai, menininkai, spektaklių ir koncertų rengėjai kreipėsi į šalies valdžios atstovus skubos tvarka peržiūrėti sprendimus dėl nemasinių kultūros renginių ribojimo ir remdamiesi kitų Europos valstybių nutarimais pasiūlė konkretų planą, kaip galėtų vykti sceninio meno renginiai artimiausius tris mėnesius. Mat be tokio plano, apgalvotai ir palaipsniui atlaisvinančio šios srities veiklas, jokie sceniniai renginiai būtų negalimi ir tūkstančiai aukščiausių savo srities profesionalų atsidurtų pavojuje patirti profesinę žalą.

Vakar, gegužės 20 d., Vyriausybės pasitarime buvo pritarta šių kultūros organizacijų pasiūlytam planui, premjeras S. Skvernelis įsiklausė į šalies meno organizacijų kreipimąsi ir kitą trečiadienį ruošiamasi priimti oficialų Vyriausybės nutarimą dėl galimybės vykdyti šias scenos meno renginių veiklas ateinančius tris mėnesius nuo birželio 1 d.

Todėl Lietuvos klasikinio ir šiuolaikinio scenos meno organizacijos nusprendė stabdyti savo akciją, numatytą šį penktadienį, gegužės 22 d. 12 val. Katedros aikštėje, ir ji nebus rengiama.

Nors Vyriausybės nutarimas šiuo klausimu perkeltas į ateinantį trečiadienį, nacionalinės, valstybinės ir nevyriausybinės organizacijos tikisi, kad valdžios sprendimas nesikeis ir joms pagaliau bus suteikta galimybė dirbti – rodyti spektaklius, groti koncertus ir menine veikla palaikyti aukščiausią profesinę formą, o Lietuvos žiūrovai galės mėgautis muzika ir įdomiais, inovatyviais scenos meno kūriniais vasarą atvirose lauko erdvėse.

Tačiau šioje situacijoje kol kas padėtas ne taškas, o tik kablelis. Mat tūkstančiai menininkų, kūrėjų, atlikėjų, teatrų ir koncertinių organizacijų laukia oficialaus Vyriausybės nutarimo artimiausiame posėdyje gegužės 27 d., kuomet, tikimasi, bus padėtas taškas.

Verta pastebėti, jog visa ši situacija ir pagrindinių scenos meno organizacijų bei kūrėjų kreipimasis kaip niekada suvienijo daugelį skirtingų kultūros sričių atstovų, atlikėjų, spektaklių ir koncertų rengėjų, o taip pat ir mažas bei dideles kultūros įstaigas, ir iškiliausius šalies menininkus, ir jaunus talentus dirbti vienam bendram tikslui – laisvei kurti ir ginti savo profesinę veiklą tam, kad nebūtų diskriminuojamas nei pats klasikinio ir šiuolaikinio sceninio meno sektorius, nei didelė dalis Lietuvos visuomenės.