Artėjančiame VILNIUS MAMA JAZZ – nuo Žilvino Kempino instaliacijos ir konferencijos iki daugiasluoksnių patirčių LNDT fojė

2022-05-24

„Vilnius Mama Jazz“ prasidės ketvirtadienį ir vyks gegužės 26-29 dienomis. Aukštos meninės vertės muzikos mėgėjus į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą sukvies ne tik pasaulinio garso džiazo žvaigždžių koncertai, bet ir galybė kitų veiklų.

Muzikos mylėtojams aišku – „Vilnius Mama Jazz“ tai ne vien muzika. Festivalio lankytojus pasitiks ne tik solidi vakarinė programa ir nemokami dieniniai koncertai „Showcase“ scenoje, bet ir žadą atimančios parodos, virš kasdienybės pakylėsiantys pokalbiai ir kiti unikalūs renginiai.

Tarptautinė šiuolaikinio meno ekspozicija ir retrospektyvinė fotografijų paroda

Nuo pat pirmos festivalio dienos Lietuvos nacionaliniame dramos teatre veiks šiuolaikinio meno paroda „Menas kaip ginklas / Visuomenė be ginklų“, kurioje – vieno ryškiausių Lietuvos menininkų Žilvino Kempino instaliacija „Fontanas / Fountain“ ir Meksikos menininko Pedro Reyes kūrinys „Visuomenė be ginklų (Smuikas IX)“.

Žilvino Kempino darbai yra abstraktūs, nesusiję su jokia politine situacija, neoperuojantys jokiu kontekstu, todėl bendražmogiški ir universalūs. Kūryboje menininkas naudoja mažai elementų, šiuo atveju – juostelę iš vaizdo kasetės ir ventiliatorių. Nedidelis elementų kiekis kuria didelį poveikį ir daug reikšmių – Ž. Kempino kūriniai kupini energijos, laisvės interpretacijoms ir nuolat stebinančių žiūrovus netikėtumų.

Pedro Reyes kūrinys – itin aktualus tiek muzikiniame festivalio, tiek pasauliniame geopolitiniame kontekstuose. Tai projekto „Visuomenė be ginklų“ (angl. Disarm) dalis. Šio projekto tikslas – iš ginklų sukurti muzikos instrumentus, kuriais galima groti. Juos galima užprogramuoti ir valdyti kompiuteriu, o skambesio galimybės tokios plačios, kad galima surengti puikų muzikos koncertą!

Festivalio metu taip pat veiks Dainiaus Labučio retrospektyvinė „Vilnius Mama Jazz“ fotografijų paroda „RETROSPEKTYVA 2002 – 2021“.

Konferencija ir pokalbiai platformoje „Paraštės“

Gegužės 27 d. 11 val. „Vilnius Mama Jazz“ platformoje „Paraštės“ vyks konferencija ir diskusija. Pagrindinės festivalio scenos „paraštėse“ pašnekovai ir pranešėjai dalinsis mintimis aktualiais su muzika susijusiais klausimais: filosofas Tomas Šinkūnas skaitys pranešimą „Neišvengiamybės akivaizdoje“ ir pakvies iš paukščio skrydžio pažvelgti į sudėtingus dabarties iššūkius. Juk iššūkiai iš kultūros istorijos ir filosofijos perspektyvos nėra nauji, o iššūkių perpratimas ir dekonstrukcija leidžia lengviau juos įveikti!

Iš karto po to vyks muzikologės Rasos Murauskaitės moderuojama diskusija „Uždarytų scenų pamokos“, kurioje dalyvaus pianistas, kompozitorius Dmitrijus Golovanovas ir vokalistė, muzikos terapeutė Laura Budreckytė.

Vėliau laukia dar vienas įdomus pranešimas – vienas žinomiausių televizijos veidų Giedrius Masalskis kalbės tema „Ar radijas tebėra aktualus Spotify amžiuje?“.

„Paraštėse“ dalyvaus ir festivalio „Showcase“ scenos programos išgirsti bei pažinčių megzti atvykę kviestiniai džiazo industrijos atstovai iš 14-os šalių – muzikos kritikai, žurnalistai, žymiausių džiazo festivalių prodiuseriai ir organizatoriai, klubų atstovai.

Daugiasluoksnės festivalio patirtys: veiklos LNDT fojė

Tikros džiazo fiestos atmosferą kurs daugybė kitų veiklų ir, žinoma, lankytojų šurmulys bei pokalbiai teatro bare. Festivalio metu teatro fojė vyks susitikimai su ryškiausiais džiazo meistrais, autografų dalybos, muzikos mėgėjų bei plokštelių kolekcionierių susibūrimai ir kt.

„Vilnius Mama Jazz“ lankytojus pakvies į aklą pasimatymą su muzika „CD / LP Keitykloje“. Čia bus galima sužinoti ko laisvalaikiu klausosi ir ką rekomenduoja kitiems festivalio lankytojai ir organizatoriai – „CD / LP Keitykloje“ vyks vinilinių plokštelių ir albumų mainai: lankytojai yra kviečiami atsinešti mylimus džiazo albumus ir juos išsikeisti į kitų rekomenduotus.

Festivalio metu vyks mugė – čia bus galima įsigyti festivalio atributikos, muzikos įrašų, knygų, muzikos prekių ir kt., taip pat veiks „Festivalio paštas“, kuriame lankytojai galės užrašyti linkėjimą artimiesiems „Vilnius Mama Jazz“ atvirlaiškyje, o festivalio organizatoriai pasirūpins, kad jis pasiektų adresatą.

Gegužės 28 d. 22 val. bus rodomas festivalyje „Post-Montreux-92“ 1-ąja premija  apdovanotas filmas „Bolero arba Provincijos melodrama su emociniu perspaudimu“, kurį režisavo ir kuriam muziką sukūrė maestro Vladimiras Čekasinas.

Dar vienas renginys laukia jau nusileidus festivalio uždangai – gegužės 30 d. 10 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos J. Karoso salėje vyks Anthony Braxtono saksofonų kvarteto nario prof. James Fei meistriškumo pamoka „Navigacija po sistemas ir nežinomybę Anthony Braxtono muzikoje“.

Abejonių nelieka – Lietuvos nacionalinis dramos teatras jau netrukus taps džiazo ir meno mylėtojų meka, tad kviečiame nepraleisti unikalios progos pasimėgauti muzikos ir nepamirštamų įspūdžių kupina „Vilnius Mama Jazz“ programa!

Visos veiklos LNDT fojė, „Showcase“ scenos koncertai ir paskaita LMTA – nemokami.

Daugiau informacijos: www.vilniusfestivals.lt