Besibaigiant vasarai Vilnius praneša apie SOSTINĖS DIENAS, pirmą kartą didžiausiame miesto festivalyje – Justino Jaručio koncertas

2022-08-16

Tęsdamas daugiametę ir nuolat gyvą tradiciją Vilnius vėl pakvies į rugsėjo 2-4 dienomis vyksiančias „Sostinės dienas“ – didžiausią miesto festivalį įvairiose atvirose erdvėse. Pirmąjį rugsėjo savaitgalį vilniečiai ir sostinės svečiai galės pasinerti į unikalaus miesto istoriją kuriančią renginių programą.

Laikrodžiui skaičiuojant paskutinius metus iki Vilniaus jubiliejaus, „Sostinės dienos“ ruošiasi surengti išskirtinį turinį siūlančią šventę, raginančią įkvėpti džiugaus laisvės gurkšnio ir į kitąmet 700-ąjį jubiliejų pasitinkantį Vilnių pažvelgti smalsumo kupinomis akimis. Festivalis kaip visuomet skiriamas visų kartų žmonėms – tiek jaunimui, tiek šeimoms ir mažiesiems lankytojams, tiek brandaus amžiaus asmenybėms bei visiems Vilnių puoselėjusiems, ateities kartoms jį išsaugojusiems vyresnio amžiaus piliečiams.

„Rudenį pasitinkančios „Sostinės dienos“  – tai prasminga, aktualiu kultūros reiškiniu tapusi šventė, skirta kaskart iš naujo patirti Vilnių. Visus miestiečius bei svečius suburiantis renginys skatins ne tik stebėti įdomią sostinės kaitą, bet ir aktyviai įsilieti į kūrybiškiausio Lietuvos miesto festivalį“, – teigia „Sostinės dienas“ organizuojančių „Vilniaus festivalių“ vadovas Remigijus Merkelys.

„Sostinės dienos“ šiemet pristatys ir atnaujintas festivalio lokacijas, padedančias renginio lankytojams atrasti naujus įspūdžius.

Ilgametę tradiciją puoselėjantis renginys, siekiantis įgyvendinti progresyvias idėjas, į šventę sukvietė garsiausius Lietuvos ir užsienio atlikėjus.

„Sostinės dienų“ didieji koncertai Katedros aikštėje vyks rugsėjo 2 ir 3 dienomis. Pirmą kartą didelį solinį koncertą čia surengs ir kartu su publika šėls vienas populiariausių Lietuvos atlikėjų Justinas Jarutis.

Gyvo garso koncertas, kuriame greta Justino Jaručio savo pasirodymą ruošia ir šiemetinės Eurovizijos žvaigždė Cornelia Jakobs, nugalėjusi Švedijos nacionaliname konkurse, vyks rugsėjo 3 d. (šeštadienį) Katedros aikštėje ir žada neužmirštamų įspūdžių.

Apie būsimą dialogą su sostinės publika, norą būti savimi ir meilę klausytojams pokalbis su tūkstančius gerbėjų širdžių savo dainomis pavergusiu atlikėju Justinu Jaručiu.

– Justinai, jau keletą metų savo muzikinę veiklą skiriate solinei karjerai. Kokias patirtis Jūs, kaip atlikėjas bei dainų autorius, išgyvenote?

 – Manau labiausiai įstrigusios patirtys visgi būtų bendradarbiaujant su kitais kūrėjais. Tai būtų Leonas Somovas, Monique, Jessica Shy, Jovani. Su kiekvienu nauju kūriniu rodos ir aš pats keičiausi. Man tai labai įdomi patirtis.

 – Jūsų dainų vaizdo įrašų perklausos youtube kanale siekia net keletą milijonų.  Ar šie įspūdingi skaičiai turi įtakos kuriant naujas dainas, rašant joms tekstus, bendraujant su publika?

 – Įtakos žinomumas ar perklausos daug nedaro. Viskas su manimi paprasta – noriu kurti ir būti savimi, atviru kūryboje. Manau, kad klausytojai tai pajaučia, tad ir susidaro grįžtamasis ryšys. Labai vertinu kiekvieną klausytoją ir jaučiuosi jiems dėkingas.

Kaip galėtumėte apibūdinti dabartinį muzikinės kūrybos etapą, kuriame dominuoja lietuviškai parašytos dainos?

 –  Visuomet norėjau kurti gimtąja kalba, tik tam turėjau subręsti. Labai mėgaujuosi šiuo etapu ir nežadu sustoti.

Jūsų sukurtos dainos kupinos atviro nuoširdumo, emocingos, tačiau nevengiate ir švelnios ironijos. Kodėl?

 – Aš esu įsitikinęs, kad reikia mokėti ir pasijuokti iš savęs. Niekada nepriimu savęs per daug rimtai, nes pats esu tiek rimtas, tiek šiek tiek juokdarys. Visa tai natūraliai susideda.

„Sostinės dienose“Jūsų laukia susitikimas su išskirtine publika. Kurios dainos taps dovana Jūsų gerbėjams?

–  Pasirodymas, manau, bus tikrai įspūdingas. Visgi retai atsiranda galimybė groti Katedros aikštėje, tad pasimėgauti bandysiu kiek įmanoma labiau. Susirinkę klausytojai tikrai išgirs ne tik jau žinomus kūrinius, bet ir vieną kitą dar neišleistą dainą.

Visi festivalio renginiai nemokami. Daugiau informacijos – festivalio www.sostinesdienos.lt tinklapyje.