Britų elektronikos žvaigždė Max Cooper atveža į Vilnių naujausią audiovizualinį projektą „Unspoken Words”

2022-09-12

Į Vilnių atvyksta britų elektroninės muzikos įžymybė Max Cooper. Garsiausių pasaulio festivalių favoritas surengs įspūdingą audiovizualinį pasirodymą, kurio metu Lietuvos publika galės pamatyti ir išgirsti naujausią Cooperio projektą „Unspoken Words“. Spalio 21 d. renginių erdvėje „Kablys+Kultūra“ vyksianti „Unspoken Words“ premjera Lietuvoje bus vienintelis šio kvapą gniaužiančio projekto atlikimas Baltijos šalyse.

Apie projekto pavadinimą „Unspoken Words“ („Neišsakyti žodžiai“) Maxas Cooperis pasakoja: „Visada kovojau su žodžiais. Bandydamas žodžiais išeikšti savo vidinę būseną, kad ir kokiais, regis, teisingais būdais tai daryčiau, man nepavykdavo. O muzika apeina kalbą – ji yra mano raiškos būdas. Dėl šios priežasties tiek daug kuriu – esu tiesiog priverstas kurti.“ Albumas „Unspoken Words“ yra bene asmeniškiausias Maxo Cooperio darbas, vedantis klausytojus per eskapizmo patirtį, autoriaus refleksijas, priėmimo, kovos, idealizmo ir atmetimo istorijas. Albumo kūriniai, į kuriuos sudėta Cooperio dvasinė patirtis – nuo disharmonijos pojūčio iki išėjimo iš jos per ryšio su kitais paieškas, atspindi universalią buvimo žmogumi patirtį. Meistriškai sumiksuotus audio takelius lydi 13 naujausiomis vaizdo technologijomis sukurtų vaizdo filmų-klipų, prie kurių dirbo Maxo Cooperio vadovaujama video menininkų komanda. Tad jo pasirodymo Vilniuje metu bus proga ne tik išgirsti įtraukiančią Cooperio elektroniką, bet ir išvysti ją praplečiančią įspūdingą video kūrybą.

Vienas madingiausių nūdienos elektroninės muzikos kūrėjų Max Cooper garsėja tuo, jog savo pasirodymuose jungia elektroninę muziką, vaizduojamuosius menus ir mokslinius tyrimus, kurių dėka įtraukia žiūrovus į imersinio – panardinančio – garso terpę. Dėl galimybės pirmiems papamatyti audiovizualinius Maxo Cooperio pasirodymus varžosi garsiausi pasaulio festivaliai „Glastonbury“ (Didžioji Britanija), Barselonos „Sonar“ (Ispanija), „Fuji Rock“ (Japonija), „Amsterdam Dance Event“ (Olandija), Detroito „Decibel Festival“ (JAV), Monrealyje vykstantis svarbiausias Kanados elektroninės muzikos festivalis „MUTEK“, Anglijos festivaliai „Bestival“, „Latitude Festival“ ir kt. 2019 m. Maxas Cooperis viešėjo Lietuvoje, kur jo pasirodymas Tarptautiniame šiuolaikinės muzikos festivalyje „Gaida“ sulaukė didžiulės publikos euforijos. Šį kartą jis atvyksta pristatyti savo naujausio, šeštojo albumo „Unspoken Words“, išleisto vos prieš pusmetį.

Keletas įdomių faktų apie Maxą Cooperį: jis įgijo ne tik muzikinį išsilavinimą, bet yra ir mokslininkas, apgynęs daktaro disertaciją skaitmeninės biologijos srityje (2008). Mokslinės įžvalgos padėjo jam sintezuoti kompleksišką ir kartu melodingą garsą – Cooperis rengia gyvosios elektronikos pasirodymus, sutelkdamas dėmesį į sensorinį klausytojų panardinimą, naudoja erdvinio garso technologijas bei įspūdingas vizualizacijas. Debiutinis M. Cooperio albumas pasirodė 2014 m. ir nuo tol jis laikomas vienu madingiausių dabarties elektronikos menininkų. Viena svarbiausių pasaulio elektroninės muzikos platformų „RA“ ne kartą įtraukė Maxą Cooperį į savo „Top‘us“. Jis bendradarbiauja su žymiu Kanados medijų menininku Maotiku, garsia eksperimentinio dizaino studija „Future Wife“, Zahos Hadid architektų studija. Tarp pastarojo meto darbų – užsakymai iš „Barbican Centre“, Prancūzijos televizijos, Maxo Cooperio muzika skamba filme su Gretos Thunberg ir Popiežiaus Pranciškaus pasisakymais Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijoje. Jo remiksų amplitudė – nuo šiuolaikinės klasikos kompozitorių Philipo Glasso, Terry Rilley, Michaelo Nymano ir Nilso Frahmo iki „indie“ grupių, tokių kaip „Hot Chip“, „Au Revoir Simone“, DJ Agoria, Sasha (Welsh DJ), Guy Andrews ir kt.

Britų elektronikos žvaigždės Max Cooper įspūdingas audiovizualinis pasirodymas „Unspoken Words” – spalio 21 d. Vilniuje, renginių erdvėje „Kablys+Kultūra“. Bilietus platina „Kakava.lt“.