Didžiajame „Sostinės dienų“ atidarymo koncerte – legendinė Latvijos grupė „BrainStorm“ ir lietuvių rokeriai „jautì“

2023-08-18

Vasariškas nuotaikas siekiantis pratęsti „Sostinės dienų“ festivalis siūlo pirmąjį rugsėjo penktadienio vakarą mėgautis didžiausia miesto fiesta, kuriančia šiuolaikinio Vilniaus istoriją. Kūrybingoje Lietuvos sostinėje rugsėjo 1-3 dienomis organizuojamas festivalis dovanos išskirtinę prasmingo turinio muzikinę programą, kurios veržliausiu prologu taps rugsėjo 1-ąją Katedros aikštėje vyksiantys legendinės grupės „BrainStorm“ iš Latvijos ir lietuvių jaunimo korifėjų, roko grupės „jautì“ koncertai.

„BrainStorm“ yra jau tris dešimtmečius koncertuojanti ir didžiausią populiarumą visose Baltijos valstybėse pelniusi latvių grupė. Muzikantai yra išleidę per 20 albumų įvairiomis kalbomis ir nuolat pritraukia didžiules ištikimų gerbėjų bei grupės muziką naujai atrandančių klausytojų koncertų minias ne tik gimtojoje Latvijoje, bet ir užsienyje.

Grupės „BrainStorm“ kuriamos ir atliekamos dainos tiesia tiltus į klausytojų širdis, užpildydamos jas švelniu, bet itin jausmingu, latvišku skambesiu, kurio sukeltos emocijos išlieka ilgam.

„BrainStorm“ 2006 metais pelnė pirmąjį MTV Europe „Best Baltic Act“ muzikos apdovanojimą, o 2013-ais metais – pirmieji iš Baltijos šalių pasirodė legendinėje Jungtinės Karalystės Glastonbury festivalio scenoje. Grupė yra koncertavusi daugelyje Europos valstybių ir dirbusi su tokiomis pasaulinėmis muzikos žvaigždėmis kaip „The Rolling Stones“, „U2“, „Red Hot Chilli Peppers“, „Depeche Mode“ ir kt.

Prieš garsiąją latvių grupę pirmą kartą Katedros aikštės didžiojoje scenoje savo pasirodymą surengs lietuviškojo roko grupė „jautì“, kuri rugsėjo 1-osios vakarą ketina Vilniuje sukelti tikrą šėlsmą. Per šešerius intensyvius kūrybinius metus grupė išleido net 5 albumus, surengė gausybę koncertų, o „M.A.M.A.“ muzikos apdovanojimuose buvo pripažinta geriausia roko grupe.

Kiekviena Lietuvos melomanų karta turi jos laikmečio pašėlusį tempą atitinkančius roko ritmus, kuriuos šiandien diktuoja grupė „jautì“, teigianti ir mylinti gyvenimą su visais jo žavingais klystkeliais.

Populiariausiose internetinėse muzikos platformose „Youtube“ bei „Spotify“  grupės „jautì“ dainos jau surinko daugiau nei 12 milijonų perklausų.

„Sostinės dienos 2023“ šiemet rengiamos rugsėjo 1-3 dienomis. Visi festivalio renginiai nemokami.

Visa festivalio programa – www.sostinesdienos.lt