Festivalis NAUJASIS BALTIJOS ŠOKIS pristato filmų programą

2020-11-27

Tradiciškai gegužę turėjęs įvykti 24-asis tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos šiemet turėjo keisti savo planus ir įgyvendinti naujas programas. Šiltuoju sezonu buvo pristatyta tarptautinė ir Lietuvių kūrėjų Vasaros programa. O visą mėnesį nuo lapkričio 30 d. iki gruodžio 30 d. žiūrovai visoje Lietuvoje galės stebėti šokio filmų programą.

„Šiais metais festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ turi unikalią galimybę išbandyti naujas šiuolaikinio šokio pristatymo programas ir formas. Rudens pradžioje supratome, kad negalėsime žiūrovų pakviesti gyvam susitikimui su šokio meistrais, tad pasirinkome kitas medijas“, – sako festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė.

LRT Plius kanalu, LRT Mediatekoje ir 15min.lt pristatomoje užsienio filmų programoje net trys išskirtinės, tarptautinio pripažinimo sulaukusios ir šokio pasaulį drebinančios, šiuolaikinio šokio asmenybės, kurios kuria savo unikalią judesio kalbą, yra laukiami didžiausiose ir svarbiausiose pasaulio scenose bei festivaliuose. Lietuvos kūrėjų programoje – pažintis su aštuoniais kūrėjais ir net šešios šokio filmų premjeros.

Užsienio filmų programą paskutinę lapkričio dieną pradės vieno garsiausių šiandienių šokio menininkų Akram Khan ir Anglijos nacionalinio baleto trupės bendras darbas – vienas nuostabiausių visų laikų romantiškų baletų „Žizel“. Klasikinė meilės, išdavystės ir atpildo istorija atgyja šioje naujoje stulbinamoje versijoje, perkeltoje į dabartinius laikus.

Gruodžio 7 d. festivalio programą LRT eteryje pratęs cirko menininko Yoannas Bourgeois šokio filmas „Didieji vaiduokliai“. Autoriaus choreografijos darbai žavi savo gravitacija, kuri nepaiso fizinės jėgos. „The New Yorker“ Y. Bourgeois apibūdina kaip naujojo cirko akrobatą, fizikos dramaturgą, kurio darbai grįsti fizine komedija.

LRT mediatekoje iki gruodžio 30 d. galima bus peržiūrėti Jungtinės Karalystės režisieriaus, choreografo ir kompozitoriaus Hofesh Shechter darbą „Hofesho Shechterio klaunai“. Tai – makabriška žmogžudystės ir troškimų komedija, klausianti, kaip toli galime eiti vardan pramogos.

LRT mediatekoje žiūrovų laukia ir Lietuvos kūrėjų šokio filmų programa. Joje – trys dėmesio verti kūriniai. Žiūrovai išvys pagal spektaklį, nominuotą „Auksiniam scenos kryžiui“, sukurtą trumpametražį filmą „Somaholidays“. Tai – idėjos autorės, choreografės Vilmos Pitrinaitės bei režisierius ir operatorius Mariaus Paplausko kūrinys, sekantis keturis skirtingų kartų personažus bei jų tyrinėjamą atostogų būseną.

Šiame festivalyje M. Paplauskas pristato ir dar vieną savo filmą „Tankynė“, įkvėptą pirmojo karantino, kurio metu ir buvo filmuojamas. Filme vaizduojami septyni vyrai, bandantys desperatiškai atrasti ryšį su aplinka, tačiau, veiksmui vystantis, paaiškėja, kad jiems teks pradėti nuo savęs.

Lietuvišką filmų programą papildo prancūzų choreografės Mathilde Monfreux, vaizdo menininkės Trécy Afonso ir Šeiko šokio teatro šokėjų sukurtas filmas „Po oda“, kuriame unikalus Kuršių Nerijos kraštas bei jo gyvybės trapumas atskleidžiamas per ritmą, pulsaciją ir gamtos bei kūno architektūrą.

Lapkričio 30 – gruodžio 30 d. festivalio tinklapyje newbalticdance.lt ir portale 15min.lt žiūrovai galės peržiūrėti karantino metu sukurtus trumpametražius šokio menininkų kino darbus: „Dirbtinis“ – idėjos autorė Dovilė Petkūnaitė; Erikos Vizbaraitės „Ma 108“; Vilniaus miesto šokio teatro Low Air „Žaidimas baigtas“; „Sakura Dream“ (In the Realm of Spirits) – idėjos autorė, režisierė ir choreografė Sakurako bei Raimondos Gudavičiūtės „M(e)&M(other)“.