Mušamųjų grupė „Giunter Percussion“ surengs išskirtinį koncertą Nacionalinėje filharmonijoje

2021-09-24

Žymiausia Lietuvos mušamųjų grupė „Giunter Percussion“ ruošiasi išskirtiniam koncertui. Spalio 28 d. Nacionalinės filharmonijos salėje ansamblis pateiks stulbinančio virtuoziškumo reikalaujančius ir abejingų nepaliekančius garsių kompozitorių kūrinius, dauguma kurių Lietuvoje nuskambės pirmą kartą. Koncerto programą vainikuos JAV gyvenančio, garsiausio kinų kompozitoriaus Tan Dun kūrinys „Snow in June“ perkusininkų ansambliui ir violončelei, solistas – vienas ryškiausių šiandienos violončelininkų Gleb Pyšniak.

Ansamblį „Giunter Percussion“ (anksčiau „Vilniaus mušamieji“) 1995 m. įkūrė Pavel Giunter. Lietuvoje tai buvo pirmasis tokio pobūdžio perkusijos ansamblis. Per 26 veiklos metus muzikantai sulaukė publikos pripažinimo ir tapo populiarūs Lietuvoje ir užsienyje. Ansamblis dažnai dalyvauja festivaliuose Voketijoje, Italijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Danijoje. Žinomi kompozitoriai skiria savo kūrinius šiam ansambliui. „Giunter Percussion“ grojo kartu su Sergejumi Krylovu ir Lietuvos kameriniu orkestru, Petru Vyšniausku, Leonidu Šinkarenko ir „Jazz 4“, Fredericu Macarezu (Prancūzija), Linda Maxey (JAV), Michaelu Udow (JAV), Nebojsa Zivkoviciumi (Vokietija) ir daugeliu kitų žinomų solistų. Visi grupės nariai yra aukšto lygio profesionalai, ansamblis groja klasikinę, šiuolaikinę, folkloro, pop ir džiazo muziką. Ansamblio „Giunter Percussion“ įkūrėjas ir lyderis Pavel Giunter – vienas žymiausių Lietuvos perkusininkų, solistas, atliekantis klasikinę, moderniąją, „world“ ir džiazo muziką. Jam dedikuota daug lietuvių autorių kūrinių, jis nuolat dalyvauja klasikinės ir šiuolaikinės muzikos projektuose kartu su Lietuvos kameriniu orkestru, Lietuvos valstybiniu ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestrais, kameriniais ansambliais ir solistais.

Drauge su „Giunter Percussion“ spalio 28-ąją pasirodys ir vienas ryškiausių šiandienos violončelininkų Gleb Pyšniak. Anksti pradėjęs sceninę karjerą, Glebas jau spėjo koncertuoti garsiausiose pasaulio koncertų salėse: Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje ir kitur. Legendinės Natalijos Gutman Vienoje ir vieno žymiausių Lietuvos violončelininkų Rimanto Armono Vilniuje auklėtinis, Gleb Pyšniak aktyviai reiškiasi ir kaip solistas, ir kaip ansamblių narys. Jis grojo solo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Maskvos konservatorijos simfoniniu, Porto simfoniniu orkestrais, Rygos „Sinfonietta“ ir daugeliu kitų ryškių kolektyvų. Savo profesiniame kelyje jam teko susidurti su tokiais violončelės meistrais kaip Yo-Yo Ma, Mstislavas Rostropovičius, David Geringas, Philippe Muller, Heinrichas Schiffas ir kt.

Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose, o sceninę karjerą pradėjo dar būdamas keturiolikos metų, kai debiutavo su Sauliaus Sondeckio diriguojamu Lietuvos kameriniu orkestru. Mėgiamas publikos ir giriamas kritikos už stulbinamos technikos ir gilaus emocingumo dermę, Gleb Pyšniak atlieka labai įvairų repertuarą – nuo klasikos iki šių dienų muzikos.

Šiame koncerte kartu su „Giunter Percussion“ violončelininkas atliks garsiausio dabarties kinų kompozitoriaus Tan Dun įspūdingą didelės apimties kūrinį „Snow in June“. Taip pat koncerte nuskambės ryškių skambesių kupini ir abejingų nepaliekantys kūriniai mušamiesiems, kuriuos sukūrė žinomi užsienio perkusinės muzikos kūrėjai Tomer Yariv, John Psathas, Keiko Abe, bei lietuvių kompozitoriaus Mantauto Krukausko naujo kūrinio premjera, kuriama specialiai šiam koncertui.

Išskirtinis „Giunter Percussion“ koncertas su violončelininku Glebu Pyšniaku – spalio 28 d. 19 val. Nacionalinėje filharmonijoje

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.