NAUJASIS BALTIJOS ŠOKIS atskleidžia dalį programos

2022-02-24

Svarbiausi šokio pasaulio vardai, sugrįžimas į didžiąsias scenas ir gyvenimo spalvų prisotinti spektakliai – toks laukia šiųmetis tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“.  Festivalis žiūrovus džiugins visą pavasarį – nuo kovo 25 iki gegužės 25 d. kviesdamas į šokio spektaklius didžiųjų Vilniaus teatrų scenose ir viešosiose erdvėse.

„Po dviejų metų eksperimentų siekiant apžaisti pandemijos padiktuotas sąlygas, festivalis sugrįžta su solidžia programa, kurioje ne tik išskirtiniai vardai, bet ir aštrūs klausimai, idėjos.  Šiaurės ir Pietų Korėjų šokio raida, Vakarų Afrikos šalių jaunųjų šokio talentų įvairovė, meilės, lyties, politinių konfrontacijų, klimato kaitos ir kiti egzistenciniai klausimai – programa pulsuoja gyvenimiškomis temomis,“ – teigia festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė.

Atskleisti pirmieji programos dalyviai

Festivalio gerbėjai jau žino, kad „Naująjį Baltijos šokį“ kovo 25 d. atidarys Dimitris Papaioannou – bilietai į naujausią graikų scenos meno genijaus spektaklį „Transverse Orientation“ buvo iššluoti dar gruodį. Šiandien organizatoriai atskleidžia dar tris festivalyje pasirodysiančias šokio žvaigždes.

Balandžio 12-13 d. pasirodys viena ryškiausių Pietų Korėjos šokio pasaulio asmenybių – choreografė Eun-Me Ahn. Ji pristatys spektaklį „Šiaurės Korėjos šokis“, kuriame analizuojami neperžengiamos sienos atskirtų Šiaurės ir Pietų Korėjų šokiai, jų šaknų panašumai ir šiandieniniai skirtumai. Balandžio 14-15 d. į festivalį sugrįš Šveicarijoje kurianti lietuvių šokio menininkė Anna-Marija Adomaitytė su nauju spektakliu „Pas de deux“, kurį „Aerowaves“ šokio tinklas praėjusiais metais išrinko vienu geriausių jaunųjų kūrėjų darbų Europoje. „Pas de deux“ – dviejų žmonių pasipriešinimas prieš juos supančią heteronormatyvią meilę. Gegužės 4-5 d. festivalyje pasirodys Amala Dianor. Iš Prancūzijos atvykstantis menininkas pristatys spektaklį „Siguifin“, sukurtą bendradarbiaujant su dar trimis skirtingose Afrikos šalyse kuriančiais choreografais. Jo centre – Senegalo, Malio, Burkina Faso jaunieji šokio talentai, gatvės kultūra, Afrikos žemyno spalvos ir į šiuolaikinį šokį įpinti tradicinių šokių judesiai.

Visa informacija apie „Naująjį Baltijos šokį“ – www.vilniusfestivals.lt

Festivalį rengia Lietuvos šokio informacijos centras ir „Vilniaus festivaliai“.