Rytoj prasideda SOSTINĖS DIENOS 2021: kaip keisis eismas ir viešojo transporto judėjimas?

2021-09-02

Rugsėjo 3-5 dienomis Vilniuje vyks „Sostinės dienos 2021″ – didžiausias miesto festivalis, skirtas visiems sostinės gyventojams ir miesto svečiams. Ilgametės Vilniaus miesto šventės tradicijos organizatoriai kviečia visus į aktyvaus bei prasmingo kultūrinio veiksmo kupiną trijų dienų festivalį ir ragina lankytojus pasiruošti lietuviškų orų išdaigoms – šiltai apsirengti, būti su neperšlampama avalyne bei pasiimti skėčius.

Festivalio rengėjai primygtinai rekomenduoja šventės dalyviams dėvėti kaukes, kai nėra išlaikomas saugus, ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas nuo kitų asmenų ar asmenų grupių. Taip pat visiems dalyviams ir žiūrovams būtina žinoti, jog turint viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) į renginio vietą nevykti ir renginyje nedalyvauti, o tokius simptomus pajutus renginio metu, kuo greičiau iš jo išvykti.

Kadangi „Sostinės dienos“ vyks pačiose atviriausiose miesto erdvėse, siūloma į jas važiuoti patogiausiu būdu – viešuoju transportu, o renginiams pasibaigus vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami grįžti namo naktiniais autobusais.

Kaip keisis eismas?

Nuo rugsėjo 2 d. 8 val. iki rugsėjo 6 d. 11 val. draudžiamas transporto eismas Gedimino prospekte nuo Šventaragio iki Vilniaus gatvės, Totorių gatvėje nuo Gedimino prospekto iki pastato Totorių g. 8 draudžiant įvažiuoti iš šalutinių gatvių, nuo rugsėjo 2 d. 14 val. draudžiamas transporto eismas Gedimino prospekte nuo Vilniaus iki J. Tumo-Vaižganto gatvės draudžiant įvažiuoti iš šalutinių gatvių (išskyrus renginio dalyvius, turinčius leidimus patekti į renginio teritoriją);

Rugsėjo 3 ir 4 d. 20.00–23.40 val. draudžiamas transporto priemonių eismas Šventaragio ir T. Vrublevskio gatvėse koncertų Katedros aikštėje metu. Šiuo metu numatomi ir viešojo transporto maršrutų trasų bei tvarkaraščių pakeitimai.

Kaip patogiausia nuvykti į miesto centrą?

Į renginius sostinės centre vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami atvykti Vilniaus autobusais ir troleibusais.

 • Iki Karaliaus Mindaugo tilto stotelės patogiausia važiuoti 6G, 10 (iki 20 val.), 11 (iki 20 val.), 33 (iki 20 val.) ir 89 (iki 20 val.) maršrutų autobusais ir 2, 3, 4, 17 ir 20 (darbo dieną iki 20 val.) maršrutų troleibusais.
 • Iki Vinco Kudirkos aikštės stotelės – 1G, 10 (nuo 20 val.), 53 ir 88 maršrutų autobusais ir 2, 3, 6, 12 ir 20 (darbo dieną iki 20 val.) maršrutų troleibusais.
 • Iki Arkikatedros stotelės (iki 20 val.) – 10, 11, 33 ir 89 maršrutų autobusais.

Jei rinksitės kelionę automobiliu, naudokitės „Statyk ir važiuok” aikštelėmis, esančiomis Savanorių pr. 124, Ukmergės g. 246 (šalia PC „Senukai”), Sėlių g. 62 (Žvėryne). Palikus automobilį jose, į miesto centrą bus patogu atvykti viešuoju transportu.

Naktį kursuojantys maršrutai

„Sostinės dienų” proga kursuos naktiniai 101N, 102N, 103N, 104N, 105N maršrutų autobusai:

 • naktį iš rugsėjo 3 d. nuo 23.00 val. iki rugsėjo 4 d. 4.00 val.
 • naktį iš rugsėjo 4 d. nuo 23.00 val. iki rugsėjo 5 d. iki 4.00 val.

Naktiniai autobusai sustos centrinėje miesto dalyje esančiose viešojo transporto stotelėse:

 • Žaliasis tiltas – 103N, 104N, 105N.
 • Vinco Kudirkos aikštė – 101N, 103N, 104N.
 • Karaliaus Mindaugo tiltas – 101N, 102N, 105N.
 • Arkikatedra – 102N.
 • Operos ir baleto teatras – 102N.
 • Juozo Tumo–Vaižganto – 102N.

Kaip bus keičiamos autobusų trasos?

Rugsėjo 3 ir 4 dienomis nuo 20 val.  keisis 1011, 33 ir 89 autobusų maršrutų trasos.

 10 maršruto autobusai į Markučius nuo Žaliojo tilto važiuos Vilniaus, Jogailos, Pylimo, Bazilijonų, M. Daukšos, Žiupronių, Subačiaus gatvėmis, toliau – įprasta trasa. Važiuodami pakeista trasa autobusai nestos stotelėse – Karaliaus Mindaugo tiltas, Arkikatedra, Bernardinų sodas, Dailės akademijos ir Užupio. Atgal autobusai važiuos tokia pačia trasa. Važiuodami pakeista trasa 10 maršruto autobusai papildomai stos stotelėse Vinco Kudirkos aikštė, Jogailos, Centro poliklinika, Reformatų, MO muziejus, Vingriai, Rūdninkų, Bazilijonų, Aušros vartai ir Misionierių.

11 maršruto autobusai iš Žvėryno iki Pamėnkalnio–Pylimo–Jogailos gatvių sankryžos važiuos įprasta trasa, toliau suks į Pylimo gatvę ir važiuos Bazilijonų, M. Daukšos, Žiupronių, Subačiaus, Maironio gatvėmis. Iš pastarosios gatvės suks į Užupio gatvę ir važiuos įprasta trasa. Važiuodami pakeista trasa autobusai nestos Jogailos, Vinco Kudirkos aikštė, Karaliaus Mindaugo tiltas, Arkikatedra, Bernardinų sodas bei Dailės akademijos stotelėse. Kursuodami šiuo maršrutu autobusai papildomai stos stotelėse Centro poliklinika, Reformatų, MO muziejus, Vingriai, Rūdninkų, Bazilijonų, Aušros vartai ir Misionierių. Atgal autobusai grįš įprasta trasa.

33 maršruto autobusai iš Šiaurės miestelio iki Karaliaus Mindaugo tilto kursuos įprasta trasa, toliau suks į T. Kosciuškos gatvę ir važiuos Olandų bei Drujos gatvėmis, o įsukę į Sukilėlių gatvę grįš į įprastą trasą. Tokia pačia trasa autobusai grįš į Šiaurės miestelį. Pakeitus trasą minėto maršruto autobusai nestos stotelėse Arkikatedra, Bernardinų sodas, Dailės akademija, Užupio ir Subačiaus. Kursuodami šia trasa 33 maršruto autobusai papildomai stos stotelėse Karaliaus Mindaugo tiltas (link Kalnų parko), Kalnų parkas, Šv. Petro ir Povilo bažnyčia, Vasaros, Krivių, Filaretų, Polocko ir Drujos.

89 maršruto autobusai iš Nepriklausomybės aikštės iki Karaliaus Mindaugo tilto kursuos įprasta trasa, toliau suks į T. Kosciuškos gatvę ir važiuos Olandų bei Drujos gatvėmis, o įsukę į Sukilėlių gatvę grįš į įprastą trasą. Tokia pačia trasa autobusai važiuos ir atgal. Pakeitus trasą minėto maršruto autobusai nestos stotelėse Arkikatedra, Bernardinų sodas, Dailės akademija, Užupio ir Subačiaus. Kursuodami šia trasa 89 maršruto autobusai papildomai stos stotelėse Karaliaus Mindaugo tiltas (Kalnų parko link), Kalnų parkas, Šv. Petro ir Povilo bažnyčia, Vasaros, Krivių, Filaretų, Polocko ir Drujos.

Su pakeistomis viešojo transporto maršrutų trasomis ir eismo tvarkaraščiais nuo rugpjūčio 26 d. galima susipažinti interneto tinklalapyje www.judu.lt, taip pat informacija skelbiama socialiniame tinklalapyje www.facebook.com/susisiekimo.paslaugosm.stops.lt, m.Ticket, Trafi, darbo valandomis telefonu (8 5) 210 7050.

„Sostinės dienos 2021“ šiemet rengiamos rugsėjo 3–5 dienomis. Visi festivalio renginiai nemokami. Daugiau informacijos – festivalio www.sostinesdienos.lt tinklapyje. Festivalio rengėjai prašo visų būti atsakingais ir saugiai lankytis šventės renginiuose.