Šiandien prasideda didžiausias Vilniaus miesto festivalis – SOSTINĖS DIENOS!

2021-09-03

Lietuvos sostinė tęsia ilgametę tradiciją ir visus kviečia į šiandien prasidedantį didžiausią miesto festivalį – „Sostinės dienas“.  Nuo šiandien iki sekmadienio pavakarės  gražiausiose Vilniaus erdvėse miestiečiai bei sostinės svečiai galės pažinti  prasmingu kultūriniu veiksmu praturtintą renginių programą.

Gedimino prospekte, Katedros, V. Kudirkos ir Lukiškių aikštėse, Neries krantinėje ir Didžiojoje pievoje prie Baltojo tilto, Vokiečių gatvės vidiniame kieme –  net tris dienas puikią nuotaiką dovanos kultūros, muzikos ir įvairių pramogų kupina, saugaus festivalio tradicija tapusi Vilniaus šventė.

Siekdami, kad „Sostinės dienų“ lankytojai patirtų kuo daugiau džiugių įspūdžių ir apie šventę išsaugotų malonius prisiminimus, prašome visų pasiimti skėčius (jau ruduo tarė pirmuosius lietaus žodžius), būti su rudeniniam orui tinkama apranga bei avalyne.

Festivalio rengėjai taip pat primygtinai rekomenduoja šventės dalyviams dėvėti kaukes, kai nėra išlaikomas saugus, ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas nuo kitų asmenų ar asmenų grupių. Taip pat visiems dalyviams ir žiūrovams būtina žinoti, jog turint viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) į renginio vietą nevykti ir renginyje nedalyvauti, o tokius simptomus pajutus renginio metu, kuo greičiau iš jo išvykti.

Penktadienį, rugsėjo 3-ąją, „Sostinės dienas“ pradeda Dūzgiantis prospektas – kaimynystės ir bičiulystės susitikimo vieta, Gero maisto krantas  prie Baltojo tilto, Stiliaus lokacija, pristatanti naujausias dizainerių kūrybines idėjas, knygų gerbėjų pamilta Knygų aikštė prie Katedros, Pramogų parkas vaikams ir šeimoms Didžiojoje pievoje prie Baltojo tilto ir pažinti Lietuvą skatinanti Turizmo gatvė prie Lukiškių aikštės.

Vilniečiai bei jų bičiuliai, apsilankę „Sostinės dienose“, susipažins su naujausiomis vizualiųjų menų ekspozicijomis, gurmaniškomis naujovėmis, atras unikalius dizaino ir meno dirbinius, o penktadienio ir šeštadienio vėlų vakarą (nuo 23 val. iki 01 val.) ant iškelto Neries upės vandens prie Baltojo tilto išvys 3D vaizdo projekciją „Prisiminimai“ ir, žinoma, ilgam pasisems puikios nuotaikos.

Bene didžiausio dėmesio „Sostinės dienose“ sulauks Katedros širdyje koncertuosiantys grupė iš Vokietijos „De-Phazz“,  ekstravagantiškas elektroninės muzikos duetas „Beissoul & Einius“ bei  rytojaus vakarą išskirtinį koncertą „Draugams“ dovanojantis Gytis Paškevičius su grupe.

Pažinti šalia esančius bičiulius, dėl negalios vengiančius viešumo, bei prisidėti prie visiems tolerantiško ir kuriančio Vilniaus miesto vizijos kviečia Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“, kuri  rugsėjo 5 d. 13 val. LRT scenoje „Veiksmai“ prie V. Kudirkos aikštės suburs negalios paliestus meno mėgėjus ir jų bendraminčius iš įvairių šalies regionų.

Čia įvyks koncertas „Jurgis Brūzga ir nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras“. Koncerto partneriai: Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Lietuvos kurčiųjų draugija, Lietuvos gestų vertimo centras.  Renginys finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos kultūros tarybos, Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM lėšomis.

Koncerte dalyvaus draugijos „Guboja“ suburtas nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras (vyr. dirigentai Natalija Pugačienė, Romualdas Brūzga) – unikalus, vienintėlis tokio pobūdžio kolektyvas Lietuvoje, gyvuojantis jau 23 metus, kuriame muzikuoja žmonės, paliesti negalios ir muzikos profesionalai iš visos šalies.

Muzikiniame renginyje taip pat pasirodys ir Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro imituojamųjų dainų kolektyvo „Skambanti tyla“ atlikėjai Paulius Jurjonas ir Miglė Jaskūnienė. Šį spalvingą, kupiną gerų emocijų koncertą ves populiarus dainininkas Jurgis Brūzga ir klarnetininkas Karolis Pratkus. Renginio metu dalyviams talkins savanoriai – mokiniai, studentai.

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį praleisti kartu, patirti puikių įspūdžių  kviečia vilniečių pamėgtas festivalis „Sostinės dienos“, paruošęs išskirtinę, nuotaikingą dovaną kiekvienam lankytojui.

„Sostinės dienos 2021“ šiemet rengiamos rugsėjo 3–5 dienomis. Visi festivalio renginiai nemokami. Daugiau informacijos – festivalio www.sostinesdienos.lt tinklapyje.