SOSTINĖS DIENOSE – didžiausias Lietuvoje lazerių šou

2022-08-26

Rugsėjo 2–4 dienomis organizuojamas festivalis „Sostinės dienos“, atsižvelgdamas į Vilniaus gyventojų išreiškiamą rūpestį dėl tvarios aplinkos puoselėjimo, kviečia vėlyvus šventės vakarus praleisti prie Baltojo tilto, kur Lietuvos sostinės padangę nušvies kvapią gniaužiantis šiuolaikinių technologijų ir gyvai atliekamos muzikos dialogas – lazerių šou.

Šių metų „Sostinės dienose“ bus rengiamas Lietuvoje dar nematyto masto reginys – grandiozinis lazerių šou, kuriame žiūrovai galės išvysti milžinišką lazerių kiekį vienoje vietoje. Erdvę virš Neries nušvies daugiau nei 60 lazerių – toks didelis lazerių kiekis Lietuvoje iki šiol nebuvo naudotas jokiame viešame renginyje.

Didžiausias lazerių šou, vykęs mūsų šalyje iki šiol, buvo surengtas Druskininkuose, jame buvo naudojama 40 lazerių. O šiame „Sostinės dienų“ organizuojamame renginyje lazerių kiekis bus gerokai didesnis. Lazerių galingumas siekia nuo 6000 mW iki 50000 mW.

Šį unikalų lazerių šou įgarsins gyvai grojantis violončelininkas Justas Kulikauskas, kitaip dar žinomas kaip „Future Cello“. Lazerių ir gyvos muzikos duetas yra visiškai nauja koncepcija Lietuvoje, ypač tokio masto renginiuose, mat įprastai lazerių šou vyksta be gyvų atlikėjų, visą dėmesį skiriant lazeriams. Šiuo atveju „Future Cello“ gros gyvai interpretuodamas ore blyksinčių lazerių kompoziciją. „Tokio masto projektą įgyvendiname pirmą kartą. Tai iššūkis ir mums, ir Justui, tačiau tokio dydžio lazerių šou, įgarsintas klasikiniu instrumentu gyvai atliekama muzika, pakelia mus į kitą, į tarptautinį lygį“, – apie projektą pasakojo už lazerių pasirodymo dalį atsakingas Evaldas Lapėnas.

Pati lazerių kultūra Lietuvoje dar tik kuriasi. Nors ši paslauga prieinama daugiau kaip dvidešimt metų, profesionaliame lygmenyje – vos kelerius metus. Iki tol populiariausia alternatyva buvo fejerverkai, tačiau jų dėl taršos, triukšmo ir neigiamo poveikio gyvūnams pastaruoju metu atsisako vis daugiau švenčių organizatorių.

„Džiaugiamės galėdami pasiūlyti aplinkai gerokai draugiškesnę alternatyvą – lazerius. Manau, kad fejerverkai vis dažniau užleis vietą lazerių pasirodymams. Mūsų visuomenė tampa sąmoningesnė ir renkasi tvaresnius, aplinkai ir žmogui draugiškesnius dalykus“, – savo mintimis dalinosi Evaldas, kuris yra profesionalių lazerių šou pradininkas Lietuvoje.

Kol kas šią paslaugą galinčių pasiūlyti nėra daug, nes įranga brangi, reikalaujanti specifinių žinių, kurių neišmoksi universitete. Evaldas, kuris yra šios srities profesionalas, šia veikla pradėjo užsiimti, kai jam buvo vos keturiolika. „Tuo metu mažai kas suprato, ką aš darau, dauguma siūlė susirasti „tikrą“ hobį. Tačiau manyje buvo didžiulis noras žmonėms atnešti kažką naujo, dar nematyto, parodyti, kad egzistuoja ne tik fejerverkai ir bengališkos ugnelės, kad įspūdingam pasirodymui nebūtinai reikia sprogmenų ar naftos. Manau, kad man pavyko“, – sako „Lazerių projektai“ įkūrėjas Evaldas. Ir panašu, kad tai tiesa. Lazerių šou Lietuvoje jau gali vykti profesionaliu lygiu.

Didžiausias Lietuvoje lazerių šou vyks prie Baltojo tilto rugsėjo 2 ir 3 dienomis 23:00 – 01:00 val.

Visi festivalio renginiai nemokami. Daugiau informacijos – festivalio www.sostinesdienos.lt tinklapyje.