SOSTINĖS DIENŲ koncertų scenose – ne tik garsiausi Lietuvos artistai, bet ir žinomi atlikėjai iš Švedijos, Ukrainos ir net Japonijos

2022-08-24

Rugsėjo 2–4 dienomis vyksiančios „Sostinės dienos“ bus smagi preliudija į Vilniaus 700 metų jubiliejų ir dovanos miestiečiams bei sostinės svečiams ne tik mylimiausių Lietuvos grupių ir solistų koncertus, bet ir pripažintų kitų šalių atlikėjų pasirodymus.

Rugsėjo 3 d., šeštadienio vakarą, didžiojoje Katedros aikštės scenoje savo pasirodymą surengs žinoma Švedijos atlikėja Cornelia Jakobs su grupe. Su daina „Hold Me Closer“ šiemet laimėjusi šalies nacionalinį Eurovizijos konkursą ir labai sėkmingai atstovavusi Švediją neseniai vykusioje didžiojoje Eurovizijos scenoje, šiuo metu Cornelia Jakobs baigia kurti debiutinį albumą. Jos asmenybė muzikos kritikų apibūdinama kaip platų emocijų spektrą išreiškianti atlikėja, pasirodymuose publiką užburianti vaizdo ir garso kompozicijomis.

Cornelia Jakobs gimė Stokholme ir jame augo apsupta muzikos. Jos tėvas buvo poproko grupės „The Poodles“ dainininkas, o močiutė – dirigentė. Populiarios švedų dainininkės pasirodymus geriausiai nusako tokie žodžiai: organiška, kinematografiška, emocionalu, šiuolaikiška. 2018-aisiais pradėjusi solinę karjerą Cornelia Jakobs savo dainas vadina dinamiškais emocijų pliūpsniais. Švedijos muzikantai juokauja, kad jeigu susitiktų grupės „Oasis“, „Bon Iver“ ir kanadiečių kilmės JAV dainininkė Joni Mitchell bei įsimylėtų ir susilauktų dukters – jos vardas būtų Cornelia Jakobs.

Tą patį vakarą savo koncertą Katedros aikštėje surengs ir sostinės svečius svajingomis dainos užburs vienas populiariausių Lietuvos atlikėjų Justinas Jarutis su grupe.

Rugpjūčio 24-oji – Ukrainos Nepriklausomybės diena. Lietuvos gyventojai nuoširdžiai palaiko ukrainiečių kovą už laisvę, įveikiant žiaurią karinę Rusijos agresiją, ir aktyviai padeda ukrainiečių šaliai. Lietuvos atlikėjai, išreikšdami solidarumą su Ukraina, ne tik rengia koncertus, kurių lėšos skiriamos ukrainiečių kariams, bet ir kartu su prieglobstį Lietuvoje radusiais Ukrainos atlikėjais organizuoja bendrus pasirodymus.

Žinoma lietuvių grupė „Subtìlus”, savo koncertuose jungianti world/fussion, jazz, rock, modern folk, crossover stilius, kartu su Ukrainos dainininke Valeriya Kucherenko rugsėjo 4 d., sekmadienį, pasirodys „Sostinės dienose“ ir surengs savo koncertą pagrindinėje Gedimino prospekto scenoje prie V. Kudirkos aikštės. Grupės „Subtìlus” nariai, išreikšdami pagalbą nuo karo Ukrainoje į Lietuvą pabėgusiems ukrainiečių menininkams, kartu su Valeriya Kucherenko įrašė dainą „Chornobrivci“ bei sukūrė dainos vaizdo klipą, perteikiantį karo metu ukrainiečių patiriamus skaudžius išgyvenimus.

O ant Neries upės įrengtoje LRT Opus scenoje „Atspindžiai“ vyks žinomų ir itin laukiamų Lietuvos atlikėjų pasirodymai. Penktadienį, rugsėjo 2 d., šios scenos koncertų programą atidarys alternatyvios muzikos grupė „Pilnatys“. Tą patį vakarą čia savo pasirodymą surengs viena ryškiausių šiandienos elektroninės muzikos atlikėjų – Monikaze, kuri šiemet pelnė M.A.M.A. statulėlę, o jos talentą pastebėjo ir garsi įrašų kompanija „Moshi Moshi Records“. Saulei nusileidus, į intriguojančią kelionę per moterų gyvenimų etapus pakvies Klaipėdos jaunimo teatro aktorių grupė „Graži ir ta galinga“, kuri pasitelkusi gerą dozę ironijos ir humoro apdainuos bene kiekvieno patirtas emocijas.

Šeštadienį šioje scenoje gausybę gerbėjų sukvies grupė „Kamanių šilelis“. Jos nariai – režisierė Kamilė Gudmonaitė ir aktorius Mantas Zemleckas – klausytojus panardins į magiškąjį indie folk pasaulį. Raibuliuojančiu vandeniu savo kuriamą muziką apibūdinanti grupė „Kedrostubùras“ – hip-hopo, soulo, džiazo ar alternatyvaus roko žanrus jungiantys muzikantai – publikai pasiūlys maudytis šiltose-šaltose garsų srovėse. Vienas originaliausių Lietuvos reperių Mesijus (Žygimantas Kudrika), kalbamojo žanro „poetry slam“ Europos čempionas, „Atspindžių“ scenoje eksperimentuos, pasitelkęs siurrealius tekstus, laužydamas rimo taisykles ir kurdamas eklektišką muziką.

Šioje scenoje klausytojai taip pat galės mėgautis žinoma jaunąja atlikėja Liuce, kurios nuotaikingose dainose persipina ir folkloro motyvai, ir poezijos savitumas. Be to, čia vyks grupių „Arbata“, „Tamsaulė“, Japonijos atlikėjo Hibiki Ichikawa ir daug kitų muzikantų pasirodymų. O sekmadienį „Sostinės dienos“ pirmą kartą paskirs šią sceną vienos subkultūros ar stiliaus – hip-hopo, repo – grupėms. Kai kurios jų atkeliaus tiesiai iš „undergroundo“ ir pristatys savo kūrybą dienos šviesoje! Pasirodys „Tie Geresni“, „Freestarz“, „Kamuza“, „Micro One“, „Erkė“, „Beatbox Alive“ ir kt.

„Sostinės dienos 2022“ šiemet rengiamos rugsėjo 2-4 dienomis. Visi festivalio renginiai nemokami. Daugiau informacijos – festivalio www.sostinesdienos.lt tinklapyje.

Visi festivalio renginiai nemokami. Daugiau informacijos – festivalio www.sostinesdienos.lt tinklapyje.