Vilniaus festivaliai namuose: dešimtasis koncertas su PHILIPO GLASSO „DOUBLE PIANO CONCERTO“

2020-05-07

PHILIPO GLASSO „DOUBLE PIANO CONCERTO“
ir kitų išskirtinių kūrinių koncertas
festivalyje GAIDA – ŽIŪRĖTI ČIA

Dalyvauja:

perkusijos garsenybė COLIN CURRIE (Didžioji Britanija), pianistai RŪTA RIKTERĖ ir ZBIGNEVAS IBELHAUPTAS, arfistė JOANA DAUNYTĖ
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS

Vienas žymiausių šių laikų perkusininkų Colin Currie (Didžioji Britanija) pirmą kartą koncertuoja Lietuvoje. Škotų muzikantas ir mušamųjų instrumentų virtuozas 2010 m. yra pelnęs prestižinį apdovanojimą „Grammy“. Šiame koncerte atlikėjas pasirodo vienu įspūdingiausių savo amplua – kūno perkusija, kurios įkvėpta garsi JAV kompozitorė Julia Wolfe sukūrė Koncertą kūno perkusininkui ir orkestrui. Šio atlikėjo asmenyje žmogaus kūnas tampa stulbinančiu perkusiniu instrumentu, todėl būtent specialiai Colinui Currie ir buvo kuriamas šis Julios Wolfe darbas. Tai kūrinys, kurį inspiravo Niujorko gatvių triukšmas, iš požeminių perėjų sklindantys įvairiausios muzikos garsai, susiliejantys į skambantį šio megapolio paveikslą.

Taip pat šiame koncerte – žymiausio dabarties suomių kompozitoriaus Magnuso Lindbergo spalvinga orkestrinė esė „ERA“ bei naujas lietuvių autorės Loretos Narvilaitės opusas.

Koncerto kulminacija – legendinio JAV kompozitoriaus Philipo Glasso prieš keletą metų sukurtas Koncertas dviem fortepijonams ir orkestrui – premjera Lietuvoje.

Magnus Lindberg. ERA simfoniniam orkestrui
Loreta Narvilaitė. Skambesys bangų sutampa su dangum (arfai ir orkestrui)
Julia Wolfe. riSE and fLY (koncertas kūno perkusijai ir orkestrui)
Philip Glass. Double Piano Concerto (Koncertas dviem fortepijonams ir orkestrui)