Vilniuje koncertuosiantis Asaf Avidan iš arti: nuo klastingos ligos iki tragiško bandymo prisijaukinti vilką

2021-08-20

Netrukus Vilniuje, Valdovų rūmų kieme rugsėjo 2 d. koncertuosiantis pasaulinio hito „Reckoning song“ atlikėjas Asaf Avidan retsykiais pasidalija savo patirtimis ir išgyvenimais, iš kurių matosi, jog unikalaus balso atlikėjas yra itin jautri ir šilta asmenybė, suprantanti kitų patiriamus išgyvenimus ar skausmą.

Izraelyje gimęs Asaf Avidan didžiąją laiko dalį leidžia Italijoje, kur sukūrė ir solinį albumą „Anagnorisis“, skambantį dabar vystančio europinio turo koncertuose. Atlikėjo dainos, inspiruotos skaudžios asmeninės patirties, kiekvienam primena likimo skirtus išgyvenimus, mokančius jautrumo, pakantumo ir susitaikymo.

Dainininkui Asaf Avidan teko atsidurti akistatoje su klastinga liga limfoma, kurią jam diagnozavo gydytojai dar atliekant tarnybą Izraelio armijoje. Dėka medicinos profesionalų dainininką užklupusi liga atsitraukė. Ši patirtis Asaf Avidan suteikė daugiau atjautos bendraujant su šios ligos užkluptais žmonėmis. Prieš keletą metų atlikėjas sužinojęs, kad kaulų vėžiu sergantis paauglys dėl ligos negalėjo dalyvauti jo koncerte, iškart po pasirodymo atvyko pas jaunuolį į ligoninę, kur specialiai jam surengė solinį dviejų valandų koncertą.

Jautrios širdies atlikėjas socialinių tinklų paskyrose karts nuo karto su gerbėjais pasidalina  istorijomis, kuriose išreiškiama ir jo meilė gyvūnams. Kaip pats dainininkas rašo, „mirštu nuo per didelės meilės“ šunims Kaliopei ir Kasiopėjai. Būtent šios augintinės dainininkui skaudžių emocinių audrų metu suteikdavo atgaivą. Kartu po koncertinius turus keliavusios augintinės yra ne sykį per koncertus išbėgusios į sceną ir smagiai lakstydamos „pavogusios“ visą publikos dėmesį.

Viena iš naujausio Asaf Avidan albumo „Anagnorisis“ dainų „Lost Horse“ sukurta, kai prieš keletą metų dainininkas užsisklendė savyje ir pasirinko gyvenimą nuošalioje senoje sodyboje Italijoje. Jo bandymas prisijaukinti vilką buvo nesėkmingas – žvėris sužeidė atlikėją. Vėliau po kelių mėnesių vilkų gauja užpuolė dainininko kumelę Ariadnę, kurią po laukus vaikėsi tol, kol nusikamavęs gyvūnas nenušoko nuo olos į jūrą. Ši netektis labai sukrėtė dainininką. Po ilgų ir bevaisių gyvūno paieškų Asaf Avidan grįžo į įrašų studiją sodyboje ir tuščiame lapo viršuje užrašęs „Lost Horse“ apsiverkė. Tai jam priminė visas patirtas netektis.