Sasha Waltz & Guests. Körper / Kūnai / 2013

Pirmą kartą Lietuvoje – pasaulinio garso choreografė Sasha Waltz su geriausiu savo spektakliu

Birželio 30 dieną – precedento neturintis įvykis Lietuvos kultūros gyvenime: pasaulinio garso choreografė Sasha Waltz sutiko pristatyti Vilniuje savo garsiausią ir daugybę šalių apkeliavusį spektaklį „Körper“ („Kūnai“ ).

Vokiečių choreografė Sasha Waltz – tikra pasaulinė šokio įžymybė, savo talentu jau dabar yra lyginama su legendine Pina Bausch. Jos sukurtas spektaklis „Körper“ jau įėjo į šokio istoriją ir iki šios dienos yra populiariausias ir daugiausiai pasaulio scenų apkeliavęs trupės „Sasha Waltz & Guests“ kūrinys.

Atėnai, Barselona, Madridas, Reikjavikas, Stambulas, Monrealis, Ciurichas, Maskva, Otava, Buenos Airės, Niujorkas, Tel Avivas, Tokijas, Kiolnas – tai tik nedidelė dalis miestų, nužyminčių įspūdingą „Kūnų“ pasirodymų geografiją. Kultinis spektaklis jau parodytas daugiau nei 180 kartų, net 48 pasaulio miestuose, daugiau negu 30 šalių. Lietuva dėl šio spektaklio su „Sasha Waltz & Guests“ derėjosi dešimt metų – bet tik šiemet įžymioji vokiečių choreografė pagaliau sutiko atgabenti savo garsiausią spektaklį į Vilnių.

Įspūdingi šokio paveikslai

Spektaklyje „Kūnai“ naudodama trylika šokėjų kūnų, stipriai „veikiančias“ šviesas ir muziką, Sasha Waltz kuria stulbinančias, išskirtinai prisodrintas judesių scenas, vienas kitą keičiančius įspūdingus, kartais net pribloškiančius gyvuosius paveikslus.

„Jei būsite tarp laimingųjų, kuriems teks pamatyti „Kūnus“, gali nutikti taip, kad spektaklio pabaigoje jums kils noras įsignybti ir pasitikrinti, ar tai ne sapnas“. (The Gardian, „It gets under your skin“, Alice Bain)

Viena brangiausiai apmokamų trupių

Vakarų Berlyne, viename prabangiausių miesto rajonų Šarlotenburge, įsikūręs teatras „Schaubühne am Lehniner Platz“ – vieta, kur išgarsėjo Sasha Waltz. Ji kartu su įžymiuoju vokiečių teatro režisieriumi Thomasu Ostermeieru nuo 2000 m. ėmėsi vadovauti šiam teatrui, kuris ir jis tuoj pat tapo prestižine, viena labiausiai žiūrovų lankomų scenos meno erdvių mieste. Žiūrovus čia traukia galimybė išvysti aukščiausios prabos meno kūrinius.

Prieš gerą dešimtį metų Sasha Waltz atėjusi dirbti į “Schaubühne am Lehniner Platz” kalbėjo: „Šokiu dažnai mėgaujasi tik labai siauras ratas žmonių, jis tarsi verda pats savyje. Aš noriu šokio meną atverti plačiam publikos ratui. Toks mano tikslas.“

Šiuo metu Sashos Waltz repertuare arti dvidešimties pasaulyje pripažintų ir įvertintų pastatymų. Artimiausiais mėnesiais trupė be Berlyno pasirodys didžiausiose Paryžiaus, Briuselio, Liuksemburgo, Ženevos, Oslo scenose, taip pat įvairiuose kitų šalių festivaliuose. Pati Sasha Waltz šiuo metu su garsiuoju Sankt Peterburgo Marijos teatro baletu ir šio teatro vyriausiuoju dirigentu Valerijumi Gergijevu repetuoja „Šventąjį pavasarį“.

„Sasha Waltz & Guests“ neabejotinai šiandien yra ne tik viena sėkmingiausių, bet ir brangiausiai apmokamų tarptautinių šokio kompanijų, pasirodanti įžymiausiose pasaulio scenose ir festivaliuose, o pati Sasha Waltz kuria spektaklius svarbiausioms pasaulio trupėms.

Šį išskirtinį reginį Lietuvos publikai pristato pajėgas suvieniję penki partneriai: Tarptautinio šokio festivalio „AURA’ 23“ rengėjas Kauno šokio teatras „Aura“, Tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis 13“ rengėjas Lietuvos šokio informacijos centras, 10 metų veiklos jubiliejų pažymintys VILNIAUS FESTIVALIAI, Goethe’s institutas ir Vokietijos ambasada.

Choreografija – Sasha Waltz
Muzika – Hans Peter Kuhn
Scenografija – Thomas Schenk, Heike Schuppelius, Sasha Waltz
Kostiumai – Bernd Skodzig
Šviesos – Valentin Gallé, Martin Hauk
Šokėjai: Davide Camplani, Juan Kruz Diaz de Garaio Esnaola, Luc Dunberry, Yael Schnell, Annette Klar, Nicola Mascia, Grayson Millwood, Michal Mualem, Virgis Puodziunas, Claudia de Serpa Soares, Xuan Shi, Takako Suzuki, Laurie Young

Premjera – 2000 m.
Sasha Waltz & Guests interneto svetainė – http://www.sashawaltz.de/

2013 m. birželio 30 d. 19 val., Lietuvos nacionalinis dramos teatras