ACTRESS: Live AV

Lapkričio 5 d., penktadienį, ŠMC, 20:00

PIRKTI BILIETUS

Vilniuje koncertuos britų elektroninės muzikos ikona „Actress“

Lapkričio 5 dieną Vilniuje rengiamas išskirtinis „Actress“ sceniniu vardu koncertuojančio vieno ryškiausių britų elektroninės muzikos atlikėjų Darreno J. Cunninghamo pasirodymas. Legendinės leidybinės firmos „Ninja Tune“ globojamas menininkas savo vienintelį koncertą Baltijos šalyse surengs Šiuolaikinio meno centro didžiojoje salėje. Pasak „Resident Advisor“ menininkas pristatys „įspūdingai mįslingą ir kupiną jaudinančio nenuspėjamumo“ programą. „Actress“ kūriniai dažnai susiję su afrofuturizmu, o jo audiovizualiniuose pasirodymuose naudojami magiškojo realizmo ir mokslinės fantastikos elementai.

„The Guardian“ vadina „Actress“ vienu labiausiai mėgstamų elektroninės muzikos kūrėjų ir britų elektroninės muzikos ikona – menininku, kurio albumai formuoja elektroninės muzikos sceną, o kūryboje muzikos ir vaizdinių sprendimų sąveika eina koja kojon su novatoriškais technologiniais sprendimais. „Actress“ įrašus leidžia legendinė leidybinė firma „Ninja Tune“, kuriai taip pat priklauso tokie atlikėjai kaip Cinematic Orchestra, Amon Tobin, Bonobo, The Bug, Machinendrum ir kiti ryškūs elektroninės scenos vardai. „Actress“ nevengia eksperimentų su dirbtiniu intelektu, taip permąstydamas savo požiūrį į kūrybos procesą. Debiutinį albumą „Hazyville“ jis išleido 2008 m., o 2014 m. šis albumas jau buvo perleistas garsiosios „Ninja Tune“ leidybinės firmos. Antrąjį „Actress“ albumą „Splazsh“ (2010) įtakingas leidinys „The Wire“ įvardijo geriausiu metų albumu. Muzikos portalai „Fact“ ir „Resident Advisor“ savo reitinguose jam skyrė 3 ir 4 vietas. Į geriausių dešimtmečio albumų šimtuką „Splazsh“ įtraukė ir amerikiečių muzikos žurnalas „Pitchfork“.

2012 m. „Actress“ ne tik išleido dar vieną aukštai įvertintą diską „R.I.P.“, bet ir dalyvavo svarbiuose pasirodymuose „Tate Modern“ muziejuje. O naujausias „Actress“ studijinis darbas yra „Ninja Tune“ 2020 m. išleistas „Karma & Desire“, sulaukęs vieningo kritikų pripažinimo ir „Resident Advisor“ išvados: „Cunningham vėl kaip niekas kitas geba kurti miražiško grožio momentus.“ Iš gyvų „Actress“ pasirodymų kritikai ypač išsiskiria dalyvavimą Britų meno tarybos rengtoje multimedijinėje Steve’o Reicho „Different Trains“ interpretacijoje (2017) bei Karlheinzui Stockhausenui skirtą projektą „Sin (x)“ Londono „Royal Festival Hall“ salėje (2019).  Beje, ką tik, rugsėjo 30 d. „Actress“ surengė pasirodymą garsiame Berlyno „Atonal“ festivalyje – legendinėje „Kraftwerk“ erdvėje.