Adrienn Hód – Hodworks / Unusual Symptoms (Vokietija/Vengrija) „Šalia“
Gegužės 7 d.
LNDT
Autoriai: Aaron Samuel Davis, Gabrio Gabrielli, Jenna Jalonen, Alexandra Llorens, Csaba Molnár, Nora Ronge, Andor Rusu, Jessica Simet, Young-Won Song, Antonio Stella
Choreografija: Adrienn Hód
Meninė kolaboracija: Csaba Molnár
Kostiumai ir scenografija: Anna Lena Grote
Šviesos dizainas: Tim Schulten
Muzika: Ábris Gryllus
Dramaturgija: Gregor Runge
N18
Adrienn Hód vienas svarbiausių balsų Vengrijos šiuolaikinio šokio scenoje. Savo darbuose ji ieško naujų šokio formų ir būdų pritaikyti dramaturgijos principus. Neretai ji tai daro žaisminga ir dažnai provokuojančia maniera. Atlikdama „Šalia“, A. Hód, kartu su savo trupe „Hodworks“ ir Brėmene įsikūrusia šokio trupe „Unusual Symptoms“ bendradarbiauja pirmą kartą. Šiame darbe, dešimt šokėjų atskleidžia suktą ir negailestingą požiūrį į politines ir socialines situacijas. Jų kūnai juda, savo forma atliepdami tai, apie ką šnekama spektaklyje. Sklidini tamsaus humoro, ekstazės kupina šokiu kalba, jie nesileisdami į jokius kompromisus prieš mūsų akis atskleidžia šiuolaikinį amžių. Tarp empatiškų gestų ir nevienaprasmiškai žaisdami su tabu bei konvencijomis, asmenine istorija ir socialiniu diskursu, jie kvestionuoja auditorijos įsitikinimų ribas, jų stereotipus, pozicijas, perdėlioja jų santykius.
„Unusual Symptoms“ šiuolaikinio šokio trupė, įkurta prancūzų ir alžyriečių kilmės fotografo Samir Akika, dabar vadovaujama ilgamečių kūrybinių partnerių Alexandros Morales ir Gregor Runge. Savo veiklą pradėję kaip laisvai samdoma trupė, 2009 m. su Samir Akikos darbais jie leidosi į gastroles po užsienį, realizavo įvairius projektus ir dirbtuves visame pasaulyje, ilgus metus palaikė ryšį su Gėtės institutu bei sukaupė daugybę patirties bendradarbiaudami su įvairiais daugiadiscipliniais ir tarpkultūriniais projektais, profesionaliomis grupėmis bei mėgėjais ir jaunaisiais aktoriais. Nuo 2012 m. „Unusual Symptoms“ – Brėmeno teatre reziduojanti trupė, nuo to laiko vadovaujanti ir jų šokio departamentui.
„Šalia“ – tai devyniasdešimties minučių trukmės meno kūrinys. Didesnis, įspūdingesnis ir dar realistiškesnis nei galėtum tikėtis pamatyti eksponuojamą bet kokiame muziejuje. Tai kažkas, kas reikalauja detalios analizės, ir kas reikliam žvilgsniui atsiveria po truputį, o galiausiai visiškai apstulbina savo žiūrovą. Bet tai geras dalykas […] Ateik ir patirk tai šį vakarą! Įsitrauk – ir jei ratukai Tavo galvoje nepradeda suktis greičiau, parsinešk namo tai, ką pamatei. Pagalvok apie tai. Nueik miegoti su ta mintimi. Pakalbėk apie tai. Pakeisk ką nors savo gyvenime!“ (Bremen Zwei)