Aina Alegre – FANDANGO; OTHER CADENCES / STUDY 4 / ETUDES

Balandžio 28 ir 29 d.

NDG, 18:00

Projektas, kurio išeities taškas – plaktukų kalimo veiksmas ir šiame geste glūdinti atmintis. Po kelių metų tyrimo, susijusio su plaktuko mušimo gestu, Aina Alegre paprašė savo draugo ir choreografo Yannicko Hugrono papasakoti apie savo kaip buvusio baskų liaudies šokių šokėjo patirtį. Pasinerti į savo praeitį, į fizinę atmintį ir sukurti istoriją su keliomis spragomis ir laiko kišenėmis, leidžiančiomis suaktyvinti vaizduotę.

Praplečiant tyrimą buvo pakalbinti ir kiti žmonės, praktikuojantys muziką ir šokius baskų teritorijoje. Kartu su Yannicku Hugronu scenoj atvaizduojami ir naujai interpretuojami surinktų istorijų gestai ir judesiai. Suaktyvinus kūno prisiminimus sukurta asmeninė Ainos choreografinė fikcija. 

Aina Alegre – katalonų šokėja, atlikėja ir choreografė. Jos asmeninėje kūryboje dažnai sugrįžta plaktuko „smūgio“ gestas, taip pat domėjimasis tradicinėmis kultūromis (katalonų, bretonų šokiais, Peru folkloru). Yannickas Hugronas, kuris, kaip ir ji, savo didžiulį atlikėjo talentą atskleidžia Albano Richardo kūriniuose, beveik natūraliai tapo privilegijuotu šios kūrybos pašnekovu ir partneriu. Pats mokęsis baskų populiariųjų šokių, jis tampa autentišku jų šaltiniu, papildančiu šių šokių ir muzikos sekėjų liudijimus, kuriuos pavyko surinkti Ainai. Prisiminimai ir gestai susikerta gyvojoje šokio kartografijoje.

Ainos darbai buvo pristatyti įvairiose šalyse: Italijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Peru ir Rumunijoje. Nuo šių metų kartu su atlikėju Yannicku Hugronu, Aina Alegre tapo Grenoblio choreografijos centro vadove.