ALVA NOTO: UNIEQAV

Spalio 22 d., penktadienį, ŠMC, 20:00

Dalyvauja video menininkas Ken Niibori (Japonija)

Vokietijos elektroninės muzikos ir vizualaus meno įžymybė Alva Noto pasirodys Vilniuje su nauju įspūdingu projektu UNIEQAV, kurį jam įgyvendinti padės žinomas japonų video menininkas Ken Niibori. Būdamas ne tik elektroninės muzikos, bet ir skaitmeninio bei vizualaus meno kūrėjas, Alva Noto koncertuoja tiek žymiausiuose pasaulio muziejuose, tiek garsiausiuose elektroninės muzikos festivaliuose ir klubuose. Vilniuje, siekiant maksimalaus patogumo visiems žiūrovams ir atsiradus galimybei organizuoti šį renginį pačiame miesto centre, koncertas iš Naujojoje Vilnioje esančio Dūmų fabriko perkeliamas į Vilniaus senamiesčio širdį ir vyks Šiuolaikinio meno centre (Vokiečių g. 2) – pačioje didžiausioje jo erdvėje.

Garsusis elektroninės muzikos kūrėjas Alva Noto, kurio tikrasis vardas yra Carsten Nicolai – vizualaus ir skaitmeninio meno pasaulyje puikiai žinomas menininkas, gyvena Berlyne ir priklauso tai kūrėjų kartai, kuri intensyviai reiškiasi tranzitinėje teritorijoje tarp muzikos, vizualiojo meno ir mokslo. Alva Noto yra nekart koncertavęs su pasaulinio garso kūrėjais, tokiais kaip Ryuichi Sakamoto, Michael Nyman, Blixa Bargeld, bei su pripažintais elektroninės muzikos atlikėjais Ryoji Ikeda, Mika Vainio ir kt. Alva Noto rengia pasirodymus visame pasaulyje: Europoje, Azijoje, Pietų Amerikoje, JAV. Jis yra koncertavęs Guggenheimo muziejuje Niujorke, San Francisko modernaus meno muziejuje, Paryžiaus Pompidou centre, Londono „Tate Modern“ muziejuje.

Alva Noto parašė muziką žymiajam Alejandro Gonzálezo Iñárritu filmui „The Revenant“ („Prisikėlęs“), už kurią buvo nominuotas „Auksinio gaublio“, BAFTA, „Grammy“ ir Kritikų pasirinkimo apdovanojimams. Taip pat jis sukūrė muziką trumpametražiam A. G. Iñárritu virtualios realybės filmui „Carne y Arena“ („Mėsa ir smėlis“).