Amala Dianor (Prancūzija) „Siguifin“

Gegužės 5 d.

LNDT

Režisūra ir choreografija Amala Dianor

Choreografija Alioune Diagne, Naomi Fall, Ladji (Jain Souleymane Koné)

Atlikėjai

Abdoul Kader Simporé (Dainss), Daniel Koala (Tchapratt), Rama Koné (Burkina Fasas)

Roger Sarr, Alicia Sebia Gomis, Jules Djihounouck (Senegalas)

Adiara Traoré, Salif Zongo, Adama Mariko (Malis)

Muzika Awir Léon

„Siguifin“ – tai pirmiausia kolektyvinis choreografinis kūrinys, pristatysiantis naują menininkų, šokėjų ir atlikėjų kartą naujame, produktyviame meniniame Vakarų Afrikos kraštovaizdyje. Šiuo projektu siekiu atskleisti talentus bei šių jaunų šokėjų iš Malio, Burkina Faso ir Senegalo įvairovę.

Bambarų kalboje „sigufin“ reiškia „stebuklingą pabaisą“. Šis naujas kūrinys – tai kolektyvinio choreografinio proceso rezultatas, įkvėptas „Išskirtinio lavono“ („Exquisite cadaver“) žaidimo (tai žaidimas, kurio metu piešiant kūną ar kombinuojant žodžius, siekiama sukurti stebuklingą, daugialypį padarą).

Naomi Fall vadovauja tyrimams apie šokėjų asmenybes ir klausimus, kurie bus nagrinėjami susitikimuose su jaunais žmonėmis iš trijų šalių, ir po kurių Ladji Koné, atsižvelgdamas į šokėjų abipusį įsiklausymą ir grupės sąveiką, kūrybinio proceso metu gali pozicionuoti tiek ir juos, tiek ir jų asmenybes. Alioune Diagne savo ruožtu tyrinėja šokėjų kultūras ir šias tris kaimynines, tačiau tokias skirtingas šalis.

Kiekvieno kūrėjo šokio tekstūra tampa tiltu tarp šių kūrinio dalių. Remdamasis kūrybinių rezidencijų metu sukurtais judesių žodynais, aš nubrėšiu liniją, drobę, sujungiančią tačiau kartu ir pagarbiai atsižvelgiančią į tris choreografinius pasiūlymus, taip kuriant tą unikalią, stebuklingą būtybę. Užduodamas klausimus, aš taip pat nepamiršiu ir jaunųjų menininkų: kokia jų dabartis, ir kokią ateitį jie sukurs karu dialoge su pasauliu?

– Amala Dianor