ANDRIUS ŽLABYS SU SIMFONINIU ORKESTRU

Lapkričio 7 d., sekmadienį, Valdovų rūmuose, 19:00

LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
ANDRIUS ŽLABYS (fortepijonas)
Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS

Hans Abrahamsen. Stratifications (1975)
Michael Beil. Aus Eins Mach Zehn (2000)
Žibuoklė Martinaitytė. Catharsis (2021, pasaulinė premjera)
Luis Gustavo Prado. Concierto de piano para la mano izquierdo (2002)

Publikos numylėtinis, tarptautinėje scenoje išgarsėjęs ir savo giliomis interpretacijomis publiką užburiantis lietuvių pianistas Andrius Žlabys koncertuos Vilniuje. Lapkričio 7 d. Valdovų rūmuose jis pasirodys su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir šiame koncerte skambins nuostabaus grožio ispanų kompozitoriaus Luiso Gustavo Prado fortepijoninį koncertą, kuris Lietuvoje nuskambės pirmąjį kartą. Taip pat vakaro programoje – Niujorke gyvenančios ir platų pripažinimą pelniusios lietuvių kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės naujausio kūrinio orkestrui pasaulinė premjera bei danų kompozitoriaus Hanso Abrahamseno ir vokiečių muzikos kūrėjo Michaelio Beilio kūrinių premjeros Lietuvoje. Orkestrui diriguos maestro Robertas Šervenikas.

JAV gyvenantis garsus lietuvių pianistas, „Grammy“ nominantas Andrius Žlabys beveik kasmet atvyksta į Lietuvą koncertuoti. Pasirodymai gimtinėje įsiterpia tarp koncertų tarptautinėje erdvėje su tokiais žymiais kolektyvais, kaip Niujorko ir Buenos Airių filharmonijų, Bostono simfoninis orkestrai, Klivlando orkestras, „Rotterdam Symphony“ ir kt. A. Žlabys pasirodo Niujorko „Carnegie Hall“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Londono „Wigmore Hall“, Vašingtono „Phillips Collection“, Buenos Airių „Teatro Colón“, Vienos „Musikverein“, Tokijo „Suntory Hall“ ir kitose garsiose pasaulio salėse. Pianistas nuolat dalyvauja žymiuose tarptautiniuose festivaliuose, o jo debiutas garsiajame Zalcburgo festivalyje 2012 m. netiesiogiai susijęs ir su Lietuva: čia jis grojo su Mirgos Gražinytės-Tylos diriguojamu Gustavo Mahlerio jaunimo orkestru. Andriaus Žlabio muzikalumas ir meninė įtaiga nuolat sulaukia pačių aukščiausių įvertinimų: jo grojimas apibūdinamas kaip „tiesiog virtuoziškas“ („The Strad“), išgaunamas garsas „dosnus ir visa apimantis“ („The Philadelphia Inquirer“), pianistui būdinga „užburianti interpetacija“ („The Plain Dealer“) ir „daugiasluoksnis muzikos suvokimas“ („The Greenville News“). Pianisto nepaprastai nuoširdus santykis su muzika, visiškas atvirumas scenoje „The Philadelphia Inquirer“ buvo apibūdintas taip: „C-dur akordas Žlabio rankose raibuliuoja su tokiu atviraširdžiu įtaigumu, kad negalite nusikratyti įspūdžio, jog tai pats Bachas prabyla pianisto grojimu.“

Nors A. Žlabio vardas daugeliui bene pirmiausia siejasi su genialiomis J. S. Bacho muzikos interpretacijomis, šiandien kuriama muzika pianistui yra ne ką mažiau įdomi, ją jis dažnai atlieka koncertuodamas su „Kremerata Baltica“ ir Gidonu Kremeriu. „Grammy“ nominaciją pianistas taip pat pelnė už George‘o Enescu Fortepijoninio kvinteto įrašą su šiais atlikėjais. Koncerte Vilniuje lapkričio 7 d. Andrius Žlabys atliks 2002 m. sukurtą ispanų kompozitoriaus Luiso Gustavo Prado „Concierto de piano para la mano izquierdo“. Tai neabejotina nuoroda į žymųjį to paties pavadinimo Maurice‘o Ravelio koncertą, parašytą prieš 90 metų, o pačiai Prado muzikai būdinga nostalgija ir melodingumas.