„Aneckxander“

Gegužės 4 d. ir 5 d. 18 val. | Menų spaustuvė (Kišeninė salė)

Alexander Vantournhout ir Bauke Lievens (Belgija)

Tragiška kūno autobiografija (šokis ir cirkas)

Žiurovų amžius: nuo 15 metų

Atlikimas: Alexander Vantournhout ir Bauke Lievens

Premjera: 2015 m.

Trukmė: 60 min.

Monospektaklis „Aneckxander“ – trijų Arvo Pärto kūrinių variacijos pianinui, dviem batams, bokso pirštinėms ir kūnui. Balansuodamas tarp tragedijos ir komedijos, Alexanderis / Aneckxanderis perrašo savo kūno autobiografiją, iš gyvo ir itin savo subjekto jį paversdamas tyrimų objektu ir svetima materija. Rezultatas – grubus autoportretas, kuriame kūnas sudomina stebintįjį, atsiskleidžia, ir kartu bando išvengti jį stebinčių akių.

Alexanderis Vantournhoutas (g. 1989 m. Ruselarėje) studijavo šiuolaikinį šokį P.A.R.T.S. tyrimų centre, o cirko mokykloje ESAC mokėsi valdyti vienaratį. Jis dirbo Norvegų teatro akademijoje kaip aktorius ir drauge kūrė savo darbus. Alexanderis taip pat dėsto ESAC ir cirko akademijoje ACAPA. Sukūrė keletą monospektaklių, tarp jų – „Caprices“ (2014 m.), „Don’t run away, John“ (2012 m.). Nuo 2014 m. kartu su Haraldu Austbo tyrinėja improvizacijos metodus.

Bauke Lievens (g. 1985 m. Gente) dirba kaip dramaturgė įvairiose cirko, šokio ir teatro trupėse. Anksčiau kūrė trupėje „Cie Un loup pour l’homme“, su Kaori Ito („Les ballets C de la B“) ir jaunu Gento teatro kolektyvu „Tibaldus en andere hoeren“ bei kitais. Bauke baigė teatro studijas Gento universitete ir šiuolaikinio meno filosofiją Barselonos autonominiame universitete. Dėsto Dramos skyriuje KASK menų mokykloje Gente, ketverių metų projekte gilinasi į meno tyrimo metodus, taikomus šiuolaikinio cirko pasirodymams.