Anthony Braxton Saxophone Quartet (JAV)

Gegužės 29 d., sekmadienis

LNDT Naujoji salė, 19:00

Anthony Braxton– asax, ssax, sssax, composition

James Fei– asax, sssax

Chris Jonas– asax, tensax

André Vida– bassax 

21-ojo festivalio „Vilnius Mama Jazz“ uždarymą Lietuvos nacionaliniame dramos teatre gegužės 29 d. paskelbs griausmingas legendinio Anthony Braxtono saksofonų kvartetas.

Ikoniškasis kvarteto lyderis Anthony Braxtonas – pasaulinio pripažinimo sulaukęs saksofonininkas, kompozitorius ir eksperimentatorius, kilęs iš Čikagos, JAV. Kūrybinį kelią pradėjęs nuo pamatinių džiazo ritmikos ir faktūros elementų, netrukus Anthony Braxtonas išėjo už žanro ribų derindamas džiazą su įvairiausiomis eksperimentinėmis kompozicijos technikomis – nuo grafinių notacijų iki serializmo.

Įkvėptas tokių legendinių kūrėjų kaip John Coltrane, Paul Desmond, Eric Dolphy, Karlheinz Stockhausen bei senosios afroamerikiečių muzikos, Anthony Braxtonas savo talentu greitai atkreipė melomanų dėmesį, per daugiau nei penkiasdešimtmetį trunkantį aktyvų kūrybinį laikotarpį įrašė virš šimto albumų, grojo su tokiais džiazo meistrais kaip Ornette Coleman, Chick Corea, Cecil Taylor, Max Roach ir daugeliu kitų bei sukūrė savitą muzikos sistemą, kvieste kviečiančią švęsti kūrybiškumą.

„Vilnius Mama Jazz“ festivalyje kartu su Anthony Braxtonu pasirodys muzikos pasaulyje garsūs saksofono meistrai: James Fei – gimęs Taipėjuje, Taivane, šiuolaikinės klasikinės ir elektroninės muzikos kompozitorius ir atlikėjas, Chris Jonas – kompozitorius, dirigentas, prodiuseris ir menininkas visame pasaulyje dirbantis su garsiausiais muzikos ansambliais, dokumentiniais ir eksperimentiniais filmais, ir André Vida – vengrų kilmės amerikiečių saksofonininkas, avangardo muzikantas ir eksperimentinės muzikos kompozitorius, gyvenantis ir kuriantis Berlyne.