BEN WENDEL GROUP (JAV)

Gegužės 28 d., šeštadienis

LNDT Naujoji salė, 19:00

Ben Wendel – sax

Shai Maestro – p

Joe Sanders – db

Greg Hutchinson – dr

Trečiąją „Vilnius Mama Jazz“ festivalio dieną – gegužės 28-ąją – džiazo gurmanus pradžiugins Ben Wendel Group koncertas. „Ben Wendel Group“ – „Grammy“ apdovanojimui nominuoto saksofonininko Ben Wendel, pianisto Shai Maestro, bosininko Joe Sanders ir būgnininko Greg Hutchinson kvartetas iš JAV, savo pasirodymuose publikai dovanosiantis jaudinančią, energingą, ritmišką ir nuotykių kupiną muzikinę kelionę.

Ben Wendel – saksofonininkas, kompozitorius ir prodiuseris, gimęs Vankuveryje, Kanadoje, augęs Los Andžele, o šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Brukline, Niujorke. Savo užtikrintoje ir sklandžioje kūrybinėje kelionėje Ben Wendel gastroliavo, koncertavo ir dalyvavo įrašuose su tokiais ne tik po džiazo vėliava kuriančiais atlikėjais kaip Prince, Tigran Hamasyan, Antonio Sanchez, Gerald Clayton, Eric Harland, Taylor Eigsti, Linda May Han Oh, Moonchild, Louis Cole, Daedelus, Snoop Dogg ir kt., taip pat jis yra „Grammy“ nominuotos ir JAV jaunojo džiazo elitui priskiriamos grupės „Kneebody“ įkūrėjas.

Iš Izraelio kilęs Shai Maestro tituluojamas vienu perspektyviausių ir talentingiausių savo kartos pianistų. Muzikantas pradėjo groti klasikiniu fortepijonu būdamas penkerių ir su pagyrimu baigė „Thelma Yellin“ aukštąją scenos menų mokyklą Izraelyje. Laimėjęs Nacionalinį džiazo ansamblių konkursą „Jazz Signs“ ir gavęs Amerikos ir Izraelio kultūros fondo džiazo fortepijono stipendiją, Shai Maestro dalyvavo Berklio muzikos koledžo (JAV) vasaros programoje Bostone. Netrukus po to jis susilaukė „Vilnius Mama Jazz“ scenoje keliskart triumfavusio ir pasauliniu mastu pripažinto bosininko Avishai Cohen kvietimo prisijungti prie „Avishai Cohen Trio“, su kuriais Shai Maestro įrašė keturis albumus, iš kurių du – legendinėje „Blue Note Records“ leidybinėje kompanijoje.

Joe Sanders – bosininkas, kilęs iš Milvokio (JAV). Paauglystėje jis pajuto trauką muzikai ir visai nesvarbu, ar tai buvo per radiją skambantis bliuzas, ar egzaltuotas vokalas Baptistų bažnyčioje. Joe Sanders studijavo „Brubeck Institute“ Kalifornijoje, koncertavo ir mokėsi kartu su Dave Brubeck, Christian McBride, Terence Blanchard, Ron Carter, Roy Hargrove, John Clayton, Jimmy Heath, Charlie Haden, Herbie Hancock, Charles Lloyd, Wayne Shorter, Geri Allen.

Greg Hutchinson yra Brukline (Niujorke) gimęs būgnininkas, kurio kūrybinį kelią paauglystėje formavo aštuntojo dešimtmečio soul muzika – jos įtaka ir karštis vis dar jaučiamas muzikanto kūryboje. Stipri ir Greg Hutchinson tėvų muzikinė įtaka – muzikantas groti pradėjo savo tėvo vadovaujamoje regio grupėje „Triadics“ o iš savo motinos paveldėjo didžiulę plokštelių kolekciją, kuri jos šeimoje buvo mažiausiai dvi kartas. Būgnininko kūrybinius impulsus sustiprino privačios studijos Manheteno muzikos mokykloje pas Justin Diccicio, taip pat pamokos ir pasirodymai kartu su Marvin „Smitty“ Smith ir Kenny Washington. Greg Hutchinson aktyviai koncertuoja, dalyvavo daugiau nei 160 įrašų, koncertavo ir įrašinėjo su daugybe džiazo grandų, įskaitant Betty Carter, Joshua Redman, Dianne Reeves, Wynton Marsalis, John Scofield, Roy Hargrove, Diana Krall ir Harry Connick Jr.

Nuo improvizacinio džiazo iki roko ar hiphopo elementų – „Ben Wendel Group“ koncertas „Vilnius Mama Jazz“ festivalyje gali pasisukti pačia netikėčiausia kryptimi!