Birželio 1 d., antradienis, 19 val.

Virtuozų susitikimas: apkerėti ir kerintys

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Orkestro meno vadovas, solistas ir dirigentas SERGEJ KRYLOV (smuikas, Italija)

Solistas ALEKSANDR KNIAZEV (violončelė, Rusija)

ERNEST CHAUSSON. Poema smuikui ir orkestrui Es-dur, op. 25

NICCOLÒ PAGANINI. „Varpelis” („La campanella”) – Koncerto smuikui ir orkestrui Nr. 2 h-moll, op. 7, III d.

PIOTR ČAIKOVSKIJ. Andante cantabile – Styginių kvarteto Nr. 1 D-dur, op. 11, II d. (versija violončelei ir orkestrui)

ALEKSANDR GLAZUNOV. „Menestrelio daina” violončelei ir fortepijonui, op. 71 (versija violončelei ir orkestrui)

NICCOLÒ PAGANINI. Variacijos viena styga Gioacchino Rossini operos „Mozė Egipte” maldos „Dal tuo stellato soglio” („Nuo tavo žvaigždėto sosto”) tema smuikui ir orkestrui (R. L. Sametini transkripcija violončelei ir orkestrui)

WOLFGANG AMADEUS MOZART. Sinfonia concertante smuikui, altui ir orkestrui Es-dur, KV 364 (A. Kniazevo transkripcija smuikui, violončelei ir orkestrui)

„Violončelininkas Aleksandras Kniazevas – koks atradimas! Jo interpretacijos pasižymi ugningu griežimu, prabangaus kolorito sąskambiais ir stryko lyrika”, – apie menininką rašė žurnalas „Le Figaro”. Ši paslapties gaubiama asmenybė laikoma bene charizmatiškiausiu mūsų laikų violončelininku. Nepaprastas įsijautimas į muziką būdingas ir smuikininkui Sergejui Krylovui. Susižavėję kritikai jo grojimui apibūdinti randa tokių epitetų kaip „švelnus rafinuotumas” ar „atviras jautrumas”. Tereikia įsivaizduoti, kokios meno kibirkštys nutvieks Vilniaus festivalio scenos erdvę susitikus dviem stygų apkerėtiems ir publiką kerintiems virtuozams!