Budapešto festivalio orkestras sveikina Vilnių

Birželio 7 d., antradienį, 19 val. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre

BUDAPEŠTO FESTIVALIO ORKESTRAS

Muzikos vadovas ir dirigentas IVÁN FISCHER
Solistas DÉNES VÁRJON (fortepijonas, Vengrija)

Programa:

IIGOR STRAVINSKIJ – „Kortų žaidimas“ („Jeu de cartes“)

FERENC LISZT – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 2 A-dur, S. 125 / R. 456
ANTONÍN DVOŘÁK – Simfonija Nr. 8 G-dur, op. 88

Tarptautinėse scenose pripažinimą pelnęs Budapešto festivalio orkestras („Budapest Festival Orchestra“) pirmą kartą atvyksta į Vilniaus festivalį. Daugiau kaip tridešimt metų gyvuojantis kolektyvas yra dažnas svečias tokiose scenose kaip Vienos „Musikverein Konzerthaus“, Zalcburgo vasaros festivalis, Niujorko „Carnegie Hall“, Paryžiaus „Théâtre des Champs-Elysées“, Los Andželo „Hollywood Bowl“, Frankfurto „Alte Oper“, Tokijo „Suntory Hall“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Londono „Royal Festival Hall“. Su Budapešto festivalio orkestru yra pasirodę seras Georgas Solti, lordas Yehudi Menuhinas, Kurtas Sanderlingas, Charlesas Dutoit, Gidonas Kremeris, Martha Argerich, Agnes Baltsa, Kiri Te Kanawa, Radu Lupu ir kitos muzikos įžymybės.

Koncerte diriguos vienas orkestro įkūrėjų, jo meno vadovas Ivánas Fischeris, jau 30 metų sėkmingai vadovaujantis šiam kolektyvui. I. Fischeris dažnai koncertuoja su Berlyno filharmonijos, Amsterdamo Karališkuoju „Concertgebouw“, įvairiais JAV orkestrais, 2008–2010 m. jis buvo Vašingtono nacionalinio simfoninio orkestro vyr. dirigentas, o šiuo metu – ir Berlyno „Konzerthausorchester“ muzikos vadovas.

Pianistas Dénesas Várjonas vadinamas universaliu muziku – tai puikus solistas, kamerinės muzikos atlikėjas, pedagogas ir festivalių meno vadovas. Kaip solistas D. Várjonas pasirodo su Berlyno radijo, Ciuricho „Tonhalle“, Sankt Peterburgo filharmonijos, Europos kameriniu, „Kremerata Baltica“, Londono „St. Martin in the Fields“ akademijos ir kitais orkestrais. Pianistas bendradarbiauja su garsiomis įrašų kompanijomis: „Naxos“, ECM, „Teldec“, „Capriccio“; groja įvairiuose festivaliuose nuo Edinburgo iki Zalcburgo.

——————————————————-

Festivalio rengėjai:
Lietuvos nacionalinė filharmonija, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras,
VšĮ „Vilniaus festivaliai“, Vilniaus miesto savivaldybė