Clarice Lima (Brazilija), Catarina Saraiva (Portugalija), Aline Bonamin (Brazilija), Nina Fajdiga (Slovėnija) „Miškas“

Gegužės 7 - 8 d.

Katedros aikštė

Kūrybinė komanda: Clarice Lima, Catarina Saraiva, Nina Fajdiga ir Aline Bonamin

Atlikėjai: Nina Fajdiga ir Aline Bonamin, kartu su vietos dalyviais

Kostiumai: Onono / Ad Ferrera, Sirley Ferreira ir Maria Elizabete Vasconcelos

Trukmė: apie 30 min

Pasirodymai skirti Vilniaus 700 metų jubiliejui

„Miškas“ kupinas troškimo suleisti šaknis mieste. Spektaklyje analizuojamos kūno, gamtos, klimato ir kolektyvinių praktikų nestabilumo temos. Įsitraukiant ant galvos stovėsiantiems, performanso atlikimo vietoje gyvenantiems dalyviams, apverčiama kūno erdvė ir kvestionuojamas laikas. Kiek laiko tokio būsenoje išbus kūnas? Kiek laiko išgyvens miškas?

Tyrimai siekia už kolektyvines praktikas įgalinančios miesto kraštovaizdžio kūrimo idėjos ribų. Reikia šio to daugiau nei pasodinti kelis medžius miesto pakampėse, aplink mašinas ar kur žmonėms būtų patogu. Performanse kvestionuojami kiti galimi būdai kūnui priešintis, išlikti, išgyventi miesto betono, gamtos trūkumo, klimato kaitos, trūkstamų medžių ir pamirštų miškų akivaizdoje.

Šio jungtinio pasirodymo trukmė priklausys nuo kiekvieno žmogaus galimybės ištverti stovėjimą ant galvos. Kūnų pastangos išlikti aukštyn kojomis kalba apie pačios gamtos patiriamas bėdas. Palaipsniui, skirtingu laiku, kiekvienas kūnas-medis krenta ant žemės, vienas po vieno, ir lieka ten tol, kol nukrenta paskutinis atlikėjas. Dramaturgiją padiktuoja empatijos ir solidarumo koncepcijos: niekas nesiskirsto, kol paskutinis išlikęs priešinasi, nieko nepaliekame paskui save, ir paremiame vienas kitą. Taigi atkreipiame dėmesį į bendruomenės svarbą ir įvairovės galimybę joje. Visai kaip ir gamta galėtų priešintis bioįvairovei. „Miškas“ – tai kūrinys susimąstymui, kur visuomenė gali būti pakviesta į vietą tačiau taip pat gali nustebinti ją, kur žmonės einantys pro šalį ir surizikuoja stabtelėti akimirkai ir pažiūrėti į mišką.

Šis darbas – tai pasiūlymas pažiūrėti į šias problemas labai poetiškai, paveikiai, ambicingai ir svarbiausia – kartu. Kaip teigia Brazilijos indėnų lyderis Airton Krenak, „žmonės pamiršo, kad gamta neveikia atskirai nuo mūsų, gamta – tai kažkas, kas esame mes patys.“ Šiuose miškuose mes-gamta nori priešintis tiek, kiek gali, kartu, kaip vienas.

Catarina Saraiva  (Portugalija), Clarice Lima (Brazilija), Nina Fajdiga (Slovėnija) ir Aline Bonamin (Brazilija) yra menininkės iš skirtingų šalių su skirtingomis patirtimis, kartu susirinkusios kad sukurtų šį projektą. Jų praktikos varijuoja tarp performanso, choreografijos, dramaturgijos ir kuratorystės, su stipriomis kūrybinėmis jėgomis ir troškimais.

Clarice Lima BR, kūryba ir choreografija 

Clarice Lima (g. 1983 metais, Fortalezoje) – šokėja, choreografė, mokytoja ir režisierė. Jos trajektoriją žymi intensyvi meninė produkcija, matoma tiek šalyje, tiek ir tarptautiniu mastu. Ji baigė Amsterdamo menų mokyklą – MTD Netherlands 2006 metais ir dirbo su Cristian Duarte / LOTE (Brazilija), Nina Fajdiga (Slovėnija), Jan Fabre / Troubleyn (Belgija) ir kitais. Su savo šokio platforma FUTURA ji išplėtojo partnerystes ir kūrinybės strategijas, varijuojančias tarp šokio, performanso ir vaizduojamųjų menų kalbų. Savo darbus ji pristatė daugelyje svarbių šokio festivalių Brazilijoje ir užsienyje, įskaitant Portugaliją, Graikiją, Ispaniją, Slovėniją, Belgiją, Čilę ir Urugvajų.

Catarina Saraiva, kūryba, dramaturgija ir kūrybinė produkcija

Catarina Saraiva dirba tarp Europos ir Pietų Amerikos žemynų. Šiuo metu ji kuruoja Linha de Fuga festivalį (Portugalija) ir Festival Verão Azul (Portugalija), taip pat ji palaiko ryšius su Pietų Amerikos žemynu, keliais projektais, institucijomis ir menininkais jame. Ji buvo Movimiento Sur (Čilė) ir Panorama Festival (Brazilija) kuratorė. Ją domina kritinių diskursų plėtra ir žinių produkcija per meną bei sinergijos, kurias galima išplėtoti tarp dviejų žemynų.

Nina Fajdiga, kūryba ir performansas

Nina Fajdiga (1989, Liubliana) – choreografė, atlikėja ir mokytoja, baigusi Amsterdamo menų mokyklą – SNDO Netherlands 2007 metais. 2006 metais ji buvo apdovanota kaip daugiausiai žadanti jaunoji choreografė Amsterdamo ITS festivalyje. Jos darbus rėmė Europos kultūros fondas, Slovėnijos kultūros ministerija, savo darbus ji prodiusavo kartu su DWA Amsterdam, Huis aan de Werf Utrecht, La Caldera Barcelona, Tanzhaus Zurich bei pristatė įvairiuose tarptautiniuose šokio festivaliuose. Kaip atlikėja ji bendradarbiavo su David Zambrano, Pere Faura, Clarice Lima, Georg Hobmaier, Katie Duck, Matej Kejžar, Simone Truong, Matjaž Pograjc, Sinja Ožbolt, Mateja Bučar, Gyula Cserepes, Vita Osojnik ir kitais.

Aline Bonamin, kūryba ir performansas

Aline Bonamin (g. 1984, San Paule) baigė šokio studijas Anhembi Morumbi universitetą (Brazilija). Nuo 2013 metų ji dirbo kartu su Clarice Lima FUTURA kaip atlikėja ir choreografo asistentė prie tokių projektų kaip „Árvores/ Trees“, „Dance Hurts“, „Supernada EP01“ ir „Bichos Soltos“ be daugybės kitų. Ji dirba kaip atlikėja su Cristian Duarte (Brazilija) ir Uxa Xavier (Brazilija).