COLIN CURRIE GROUP (Didžioji Britanija)

Spalio 23 d., 19:00, Nacionalinėje filharmonijoje

Joe Pereira. Mallet Quartet
Andy Akiho. Pillar IV
Philip Glass. 1 + 1
Rytis Mažulis. En éventail fermé (premjera, 2020)
Dave Maric. Nascent Forms
Lukas Ligeti. Pattern Transformation
John Luther Adams. Qilyuan

Spalio 23 d. su savo grupe koncertuos britų muzikos garsenybė, charizmatiškasis GRAMMY laimėtojas COLIN CURRIE. Prieš dvejus metus surengęs stulbinamą solinį „kūno perkusijos“ pasirodymą perpildytoje Filharmonijos salėje, šįsyk įžymus perkusininkas atvyksta su savo mušamųjų virtuozų grupe „COLIN CURRIE GROUP“. Atlikėjai atveža į Vilnių įspūdingą programą, sudarytą iš bene ryškiausių šio laikmečio kūrinių mušamiesiems.

Savaitraštis „Spectator“ pavadino Coliną Currie „meistriškiausiu ir drąsiausiu pasaulio perkusininku“, o jo vadovaujamo perkusijos virtuozų ansamblio „Colin Currie Group“ gimimas susijęs su kultinio minimalisto Steve’o Reicho muzika. Daugiau nei prieš dešimtmetį ansamblis susibūrė būtent S. Reicho šedevro „Drumming“ atlikimui. Kompozitoriui britų interpretacija taip patiko, jog jis pasakė: „Tiesiog apstulbau išgirdęs Colino Currie grupę atliekant „Drumming“ koncertų centre „Southbank“. Tai buvo meistriška, labai ekspresyvu ir visiškai nauja“.

Šiuo metu S. Reichas kuria naują stambios formos kūrinį specialiai ansambliui „Colin Currie Group”, kurio premjera numatyta 2021 m. Tačiau Colinas Currie bei jo grupė bendradarbiauja ir su daugeliu kitų dabarties kompozitorių. Vilniuje „Colin Currie Group“ ruošiasi atlikti ir Philipo Glasso, ir Johno Lutherio Adamso muziką, o taip pat ir naujai kuriamą lietuvių minimalisto Ryčio Mažulio pasaulinę premjerą.

„Colin Currie Group” greta nuolatinių pasirodymų Londono „Southbank” centre ne kartą koncertavo Tokijo operos koncertų salėje, „Concertgebouw” Amsterdame, svarbus pasirodymas įvyko Elbės filharmonijoje Hamburge atidarant 2017 m. koncertų sezoną, taip pat – Paryžiaus filharmonijoje, Singapūro „Esplanade” koncertų salėje, Kelno filharmonijoje, Helsinkio festivalyje, Londono „Barbican“, „King’s Place”, Makao festivalyje, Glasgo „Minimal Festival” ir kt. „GRAMMY statulėlės laimėtojo Colino Currie vadovaujamos grupės atlikimai pavyzdiniai. Kiekvienas pasirodymas veikia kaip gerai suteptas mechanizmas, atlikėjai sklandžiai migruoja nuo vieno instrumento prie kito. Atrodo, kad jie visiškai atsipalaidavę, tačiau juk žinome, koks mažas žingsnelis scenoje skiria nuo nesėkmės”, – apie „Colin Currie Group” rašė „Daily Telegraph”.