Daniel Mariblanca – 71BODIES 1DANCE (tarpdisciplininė iniciatyva)

Balandžio 29 ir 30 d.

Menų spaustuvė, 19:00 

Trukmė: 71 min.

N-14

Tarpdisciplininė, choreografinė Danielio Mariblancos iniciatyva, įkvėpta 71 asmeninės istorijos, kuriomis pasidalino Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje ir Ispanijoje gyvenantys translyčiai ir lyties neatitinkantys asmenys. 

Šokio spektaklis trunka 71 minutę, įkūnydamas po vieną šį kūrinį įkvėpusios patirties minutę.  Kūrinys paremtas kūnu, jo savybėmis ir tekstūromis. Jokių trukdžių ar dekoracijų: tik kūnas ir jo fiziškumas. Nuogas žmogaus kūnas – tai emociškai įkrauta erdvė, kurioje telpa pažeidžiamumas, stiprybė, gėda, malonumas, intymumas ir įgalinimas.

Šiuo spektakliu siekiama pažadinti smalsumą, suteikti žinių apie transseksualų bendruomenę ir per meno kūrinį kalbėti apie jo žmogiškąjį lygmenį. Įvairiomis spektaklyje vaizduojamomis būsenomis siekiama atskleisti naujas aliuzijas ir būdus vertinti grožį ir troškimą. 

71BODIES yra translytė, įtrauki šokio ir performanso trupė, įsikūrusi Bergene, Norvegijoje. 2016 m. Danielio Mariblancos įkurtos trupės intencija – dirbti su marginalizuotomis bendruomenėmis, ypač tokiomis, kurių diskusijų centre atsiduria kūnas. 

„BLACK (LITTLE) BOXES“ instaliacija

„Black (Little) Boxes“ instaliacijos skirtos ištrinti atstumą ir kurti artumo emociją tarp veikėjo ir žiūrovo. Kalbantis su pagrindiniais veikėjais buvo siekiama suprasti, kaip jie mato lyčių perspektyvą, jos panašumus ir su ja susijusią nelygybę. Pokalbiuose atsiskleidžia ryškūs ir gilūs vaizdiniai, betarpiškai įtraukiantys spektaklio lankytojus. Žiūrovai kviečiami užsidėti ausines ir tapti vieno iš 12 veikėjų pasakojimo ir (arba) gyvenimo akimirkos dalyviais. 

71BODIES 1DANCE – tai evoliucionuojantis ir augantis gyvas projektas, papildytas natūralios proceso eigos vaizdais.