Dimitris Papaioannou (Graikija) „Transverse Orientation“

Kovo 25 d.

LNOBT

Sugalvota, vizualizuota ir režisuota Dimitris Papaioannou

Kartu su Damiano Ottavio Bigi, Šuka Horn, Jan Möllmer, Breanna O’Mara, Tina Papanikolaou, Łukasz Przytarski, Christos Strinopoulos, Michalis Theophanous

Muzika Antonio Vivaldi

Scenografija Tina Tzoka ir Loukas Bakas

Garso kompozicija ir dizainas Coti K.

Kostiumų dizainas Aggelos Mendis

Šviesos dizaineris Stephanos Droussiotis

Muzikos vadovas Stephanos Droussiotis

Vienas svarbiausių Europos ir viso pasaulio kūrėjų, scenos meno genijus Dimitris Papaioannou pirmą kartą atvyksta į Lietuvą. Naujausią jo šokio spektaklį „Transverse Orientation“ Vilniuje pristato Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras ir festivalis „Naujasis Baltijos šokis“. Išskirtinė scenos meno patirtis – metų įvykis ne tik Lietuvos žiūrovams, tai – vienintelis premjeros rodymas Baltijos šalyse, dviem kovo vakarams subursiantis meno gerbėjus iš viso regiono.

„Spręsk apie drugį iš jo žvakės grožio.“ – frazė iš XIII a. persų poeto Rumi eilėraščio, kuria baigiasi užburiantis spektaklio „Transverse Orientation“ video anonsas, lyg už siūlo galo patraukiantis vaizduotę.

„Transverse Orientation“ reiškia „nenuilstamai sekti tolimą, susiorientuoti padedantį šviesos šaltinį.“ Kad prieš mūsų akis iškiltų ryškūs ir dažnai humoru paženklinti vaizdai, tikras reginio meistras, graikų menininkas, egzistencines temas tyrinėja pasitelkęs mitologiją ir meno istoriją. Semdamasis įkvėpimo iš natūralaus drugių polinkio skristi į šviesą, „Transverse Orientation“ kalba apie žmogaus siekį rasti prasmę savo gyvenimo kelionei.